Kas notiek ar drošību, ekonomiku un cilvēkiem divus gadus kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā?

Andris Sprūds, Rihards Kozlovskis, Viktors Valainis, Andris Bite, Ulvis Noviks, Mārtiņš Vērdiņš

Jānis Domburs 21.februāris, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja: Stambulas konvencijas atbalstītāji nelielā pārsvarā pār noliedzējiem, 22% nav viedokļa

Eiropas Padomes Konvencijas "Par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu" jeb tā dēvētās Stambulas konvencijas ratificēšanu Latvijā pilnībā atbalsta 22%, bet nemaz neatbalsta 22,5% iedzīvotāju, liecina sabiedriskās domas aptauja, kuru pēc raidījuma "Kas notiek Latvijas?" iniciatīvas īstenoja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Atbildi "drīzāk atbalstu" aptaujā izvēlējušies 19,7% respondentu, bet 13,8% respondentu izvēlējušies atbildi "drīzāk neatbalstu". Tādējādi kopumā Stambulas konvencijas ratificēšanu atbalsta 41,7%, bet neatbalsta 36,3%, bet vēl 22% aptaujāto bijis grūti pateikt, vai viņi to atbalsta vai tomēr ne.

Konvencijas atbalstītāju īpatsvars ir lielāks starp gados jauniem respondentiem, proti, vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem tās ratificēšanu Latvijā atbalsta 74% aptaujāto, savukārt vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem konvencijas ratificēšanu atbalsta 58% aptaujāto. Tikmēr vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem atbalstu Stambulas konvencijas ratificēšanai pauduši vien 25% respondentu, savukārt kopumā 50% šajā vecuma grupā esošo respondentu aptaujā izraudzījušies atbildes "nemaz neatbalstu" vai "drīzāk neatbalstu".

Jāatzīmē, ka 60% no respondentiem, kas izraudzījušies atbildi "nemaz neatbalstu", domā, ka ļoti labi zina, kas ir Stambulas konvencija un ko tā paredz.

Aptauja notika laika posmā no 10. līdz 13. novembrim, proti, jau pēc tam, kad Ministru kabinets bija akceptējis likumprojektu par konvencijas ratificēšanu, tai pievienojot deklarāciju, kurā uzsvērts, ka konvencijā iekļautais termins "sociālais dzimums" nav saistīts ar pienākumu ieviest kādu citu izpratni par dzimumu (sieviete un vīrietis) Latvijas tiesību un izglītības sistēmā un neuzliek par pienākumu citādi interpretēt Latvijas Republikas Satversmē noteiktās normas un vērtības. Tās ietvaros aptaujāti 1005 respondenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti