Grilēts ēdiens ir labs un veselīgs, ja vien gaļa nav pārāk trekna, tā netiek piededzināta un sāls un majonēzes vietā marinādē tiek lietoti dažādi garšaugi. Uztura speciāliste Lizete Puga uzskaita lietas, kam vajadzētu pievērst vislielāko uzmanību, lai grilēta maltīte patiešām būtu veselīga:
''Pirmais, marinējam paši. Otrais - liesa gaļa, jo, ja mēs cepam treknu gaļu, tad tauki krīt uz oglītēm un rodas kancerogēni savienojumi, kurus nebūtu ieteicams [uzņemt]. Baudām ar mēru. Atceramies par dārzeņiem, ko liekam blakus.''
''Rīta panorāma'' devās pie šefpavāra Raimonda Zommera, lai noskaidrotu, kā pagatavot patiešām gardu sulīgu gaļu. Viņš skaidro, ka svarīgākais ir iegādāties kvalitatīvu produktu. Aizejot uz tirgu vai veikalu, ar acīm vien būs ļoti grūti pateikt, vai gaļa patiešām ir laba, tādēļ šefpavārs iesaka produktus iegādāties pie viena konkrēta tirgotāja, kurš nekad pastāvīgajiem klientiem neiesmērēs nekvalitatīvu preci.
Raimonds Zommers rāda tālāko procesu:
''Lai dabūtu sulīgumu, mums vajag nedaudz iemarinēt. Svarīgākās sastāvdaļas marinēšanai ir skāba vide, eļļa un kaut kāda garša. Šajā gadījumā man ir citrons, eļļa, sāls, pipari - ja gribam vienkāršu gaļu, bet tur var būt arī kumins, koriandrs, svaigi zaļumi, garšaugi. Un liekam virsū. Uzreiz viss notiek. Poras pie tāda karstuma aizveras ciet, un liekais šķidrums mums netiek ārā. Liekam alkšņa skaidas un liekam virsū. Viņš gruzd un viss alkšņa aromāts sasūcas gaļā.''
Grili ir dažādi - ar malku, koka oglēm un gāzes. Ja gaļa tiks pārcepta, tā būs sausa. 300 grādi ir ļoti laba temperatūra cepšanai. Bet cik tad ilgi gaļa ir jācep?
''Ja ir laba gaļa.. (..) antrekots, kas ir centimetru biezs, pietiek divas minūtes no vienas puses un divas minūtes no otras puses,'' saka Raimonds Zommers.
Šādā veidā ļoti ātri un vienkārši var pagatavot burvīgu maltīti, un jāatceras – grilēt var ne tikai gaļu, bet arī dārzeņus.