Vienotajā datu bāzē reģistrēti vairāk nekā 95 000 suņu

Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijā vienotajā datu bāzē reģistrēto suņu skaits vērtējams kā liels, norāda Latvijas Veterinārārstu biedrībā. Lauksaimniecības datu centra reģistrā reģistrēti vairāk nekā 95 390 suņu, 2584 kaķi un 84 seski. 

Obligāta čipošana un reģistrācija attiecas uz visiem suņiem kopš šāgada 1.janvāra, savukārt kaķu un sesku reģistrācija nav obligāta.

Salīdzinājumam, Igaunijas valsts datu bāzē iekļauti vairāk nekā 45 000 suņu, bet Lietuvā skaits nav lielāks par 23 000.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore pastāstīja, ka gan Igaunijā, gan Lietuvā ir vairāki reģistri, kas ir slikti tiem, kuri tos izmanto. Varētu teikt, ka Latvijā ir funkcionālākais reģistrs, un Latvija ir līdervalsts Eiropā pēc tā, cik efektīvi mums izveidota sistēma, sprieda Konopore.

Lita Konopore: Par suņu čipošanu

  Viņa gan norādīja, ka problēmas radīja tas, ka sistēmas ieviešana ilga vairāk nekā piecus gadus, un daži saimnieki savus suņus sačipoja, bet nepiereģistrēja Lauksaimniecības datu centra reģistrā, un vienkārši par to aizmirsuši.

  Tas, ka dzīvnieka pasē ir mikročipa uzlīme, vēl negarantē, ka dzīvnieks ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centra reģistrā. Konopore aicināja suņu saimniekus centra mājaslapā pārbaudīt, vai  suns ir reģistrēts, un, ja nav, tad pašam to izdarīt - reģistrēt suni.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti