Vides fakti

Klimatneitralitāte

Vides fakti

Slītere

Vides dienesta reids

«Vides fakti» reidā kopā ar vides inspektoriem atklāj arī, iespējams, nelegālu benzīna uzpildes vietu

Valsts vides dienests (VVD) pastiprināti turpina uzraudzīt autoservisus, lai novērstu situāciju, kad vidi piesārņo riepu kalni, kā arī dažādas ķīmiskas vielas, no kurām atbrīvojas neatbilstošā veidā. "Vides fakti" devās reidā kopā ar dienesta inspektoriem, atklājot arī, iespējams, nelegālu benzīna uzpildes vietu.

Veiksmīgajā reidā Lizuma ielas apkārtnē tika konstatēti pārkāpumi vairākās teritorijās. Tās visas ir pašvaldības īpašumā, bet nomnieki būs atbildīgi par vides prasību neievērošanu. Valsts vides dienesta piesārņojuma kontroles daļas vadītāja vietnieks Kalvis Avotiņš uzsver, ka pēc apmeklējuma ir ierosinātas vismaz divas administratīvās lietas un attiecīgi tiks izdoti lēmumi par veicamajām rīcībām neatbilstību novēršanai.

Reidā tika atrast nolietots transportlīdzeklis, kas ir bīstams atkritums, jo satur bīstamas komponentes. Atrastas arī riepas, kā arī eļļas nolijumi un citi pārkāpumi.

Reida laikā izdevās konstatēt arī iespējamu nelegāla benzīna uzpildes vietu, par ko tiks informēta Valsts policija.

Tagad sāksies darbs ar papīriem, bet vēlāk šajā teritorijā noteikti tiks veikti atkārtoti reidi. Protams, arī pašvaldības pienākums ir kontrolēt, kas viņu piederošajā teritorijā notiek, vai likumi tiek ievēroti un netiek kaitēts videi.

KONTEKSTS:

Pagājušā gada nogalē VVD izlases kārtībā pārbaudīja 222 autoservisus, un secinājumi nav iepriecinoši – vairāk nekā  80 vietās nav bijušas ievērotas vides aizsardzības prasības. Piemēram, nav noslēgti līgumi par riepu un eļļu utilizēšanu, šie kaitīgie atkritumi tiek ilgstoši uzglabāti neatbilstošos apstākļos. Atklāti pat gadījumi, kad uzņēmumi mēģinājuši no tiem atbrīvoties saviem spēkiem, piemēram, krāsnī sadedzinot vecās eļļas, kas jau rada bīstamu kaitējumu. Par konstatētajiem pārkāpumiem ierosinātas 11 administratīvās lietvedības, uzņēmumiem draud sodi līdz 1000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt