Dienas ziņas

J. Rozentāla gleznas tēlus iemūžina skulptūrās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā sāk veidot dabisko pļavu

Valmierā sāk veidot dabisko pļavu

“GreenFest” mākslas festivāla laikā no maija līdz oktobrim Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Gaujas Nacionālā parkā tiks radīti vides mākslas objekti “landart” jeb zemes mākslas formā, tā pievēršot uzmanību dažādu dzīvotņu izzušanas problemātikai. Šajās dienās Valmierā aizvadīta pirmā šī gada aktivitāte, uzsākot veidot dabisko pļavu pilsētvidē.

Par dabiskās pļavas izveides vietu Valmierā izvēlēta teritorija Dīvaliņa pļavās, kas ir ar plašiem, katru gadu pļautiem, bet ne mērķtiecīgi veidotiem zālājiem. Tagad, izpļaujot noteiktas kontūras un iesējot pļavu puķes, vēlāk būs iespējams vērot dabiskās un mākslīgi veidotās vides atšķirības.

Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inese Mētriņa skaidro: “Šajā visā “landart” projekta laikā, zaļajā laikā vasarā, šeit noteikti mēs varēsim vērot arī brīnumainas pārvērtības, jo būs šis zaļais zāliens pret šo dabisko pļavu. Lai veicinātu dabiskās pļavas ieaugšanu, piemēram, nākamajā gadā vai ziedēšanu, tad mēs šodien iesējām šīs dabiskās pļavu puķes. 33 augu sēklu maisījumu. Tad nākamajā gadā vajadzētu būt rezultātam.”

“GreenFest” mākslas festivāla laikā pakāpeniski šajā vietā tiks īstenotas arī citas aktivitātes. Vides mākslas darbu, kam dots nosaukums “Maģistrāle pļava” ir plānots papildināt ar vizuālā herbārija attēliem un aprakstiem, uzstādīt bišu un kukaiņu mājiņas. Piesaistot nozaru speciālistus, pļavā plānoti arī izglītojoši pasākumi.

“Dabiskā pļava pilsētvidē, tas ir diezgan liels izaicinājums, kurā ir ielikts zīmējums, liels zīmējums, ko mēs dažkārt redzam tikai no augšas, no putna lidojuma. Šīs joslas ir kā maģistrāles, mēs simboliski gribam parādīt sabiedrības vai, pareizāk sakot, urbānās vides un dabiskās vides sinerģiju kaut kur nopļaujot, kaut kur atstājot dabisku,” norāda Inese Mētriņa.

Festivālu organizē biedrība “GreenFest”, kas, kā stāsta idejas autors, Siguldas Zaļās Villas kvartāla saimnieks Andris Strapcāns, ir ar mērķi pievērst uzmanību tam, cik draudzīgi pret vidi ikdienā esam savās izvēlēs. Šis ir pirmais gads, kad “GreenFest” notiek ārpus tā idejas dzimšanas vietas Siguldas.

“Lielais mērķis “GreenFest” ir rosināt procesu, lai Gaujas Nacionālais parks tuvā nākotnē kļūtu par pilnībā bioloģisku teritoriju. Unikālu teritoriju, Eiropas un pasaules kontekstā skatoties, kurā saimnieko pilnībā videi draudzīgi,” skaidro Andris Strapcāns.

Andris Strapcāns piebilst, ka idejas pamatā gan būtu jārunā ne tikai par Gaujas Nacionālo parku, bet par visu Latviju, un vien pati sabiedrība ir tā, kas šo ideju var paplašināt tālāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti