Sadaļas Sadaļas

Talkotājus aicina neatstāt atkritumu maisiņus ceļmalā, bet atrast konteinerus

Ne tikai savākt atkritumus, bet, pirmkārt – nemēslot! Ar šādu saukli sestdien visā Latvijā notiks jau 13. Lielā talka. Pašlaik oficiāli reģistrētas apmēram 570 talkas vietas, tai skaitā arī vairāk nekā 200 labiekārtošanas ieceru. Lai gan tas ir apmēram divreiz mazāk nekā citos gados, Lielās talkas rīkotāji ir gandarīti, ka arī koronavīrusa ierobežojumu laikā cilvēki tomēr grib sakopt savu apkārtni. Lielā talka šogad vīrusa dēļ tika pārcelta no 25. aprīļa uz 16. maiju, un kopš pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšanas talkotāju interese ir strauji kāpusi.

Talkotājus aicina neatstāt atkritumu maisiņus ceļmalā, bet atrast konteinerusMāra Rozenberga
Lai kliedētu iespējamo vīrusa drūmumu, Lielās talkas rīkotāji šogad aicina ikvienu talkotāju sestdienas rītā nodziedāt “Bēdu, manu lielu bēdu” un doties solo, duetu vai ģimenes talkās.

 

Talkas rīkotāja Vita Jaunzeme no kolēģiem ārzemēs noskaidrojusi, ka Latvija būs teju vai vienīgā valsts pasaulē, kur koronavīrusa laikā Lielā talka tomēr notiks. Pašvaldības arī šogad nodrošinās maisus talkotājiem, kuri iepriekš būs oficiāli pieteikuši talkas vietas.

“Mūsu formāts ir solo talka, un tas notiek jau pašlaik. Bet šajās solo talkās mēs ļoti aicinām cilvēkus domāt par to, kur liks savāktos atkritumus. Bieži vien esmu saskārusies ar to, ka cilvēki, labu gribot, savāc maisiņu un pie nākamā koka to arī atstāj. Pateikšu godīgi – tas ir mazliet bezjēdzīgi, jo šis maisiņš tur arī paliks. Varbūt kāds cits talcinieks savāks, bet pašvaldība šādiem maisiņiem pakaļ nebrauks. Tiem, kuri sāk talkot, bet negrib oficiāli piereģistrēties, ir jāpadomā, kur viņi tos atkritumus metīs – vai nu savā privātajā konteinerā, vai arī vietā, kur viņš talko, ir kāds publiskais pašvaldības konteiners,” skaidroja Jaunzeme.

Līdz ar aktīvāku došanos pie dabas šajā pavasarī pieaudzis arī atkritumu skaits mežos, tā secinājuši Lielās talkas partneris - “Latvijas Valsts meži”.

“Šāda problēma diemžēl ir. Meži nav tīri. Un, ja arī jūs, talkotāji, redzat – ne tikai sestdien, bet arī citās dienās, - paņemiet līdzi maisiņu un savāciet aiz sevis un citiem. Tā mēs varam parūpēties, lai mūsu meži un daba kļūst tīrāka,” teica "Latvijas Valsts mežu" komunikācijas pārstāve Anda Sproģe-Vāvere.

Par vēl vienu Lielās talkas partneri šogad kļuvusi biedrība “1836” ar mērķi akcentēt Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu un veicināt vides tūrismu Latvijā.

""1836" - tas ir tūrisma ceļš apkārt Latvijai. Mēs 2016. gadā sākām doties izpētes gājienos, divarpus gados apgājām Latvijai apkārt un secinājām, ka pierobeža ir ļoti, ļoti skaista,” stāstīja fonda “1836” vadītājs Enriko Podnieks. Aktīvisti arī sākuši iezīmēt šo pierobežas maršrutu ar koka ceļastabiem. Viens no tiem trešdien tika ierakts arī Ķīpsalā pie Rīgas Tehniskās universitātes, gar kuru ved šī ceļa Rīgas posms.

Lielās talkas ieskaņas pasākumus.

“Mums ar Lielo talku sakrīt mērķi, idejas un vadmotīvi – Lielā talka ir par tīru Latviju, labiem darbiem un būšanu pie dabas. Arī mēs to atbalstām un aicinām cilvēkus doties dabā. Turklāt, dodoties dabā, ir svarīgi, kā uzvesties – nemēslojam, neatstājam atkritumus aiz sevis, ņemam tos līdzi," uzsvēra Podnieks.

Lielā talka notiks sestdien no deviņiem līdz četriem, un tās norisi, tai skaitā savākto atkritumu izvešanu pārraudzīs talkas koordinatori, kuru kontaktus var atrast mājaslapā talkas.lv. Talkas oficiālie atkritumu maisi šogad būs zilā un baltā krāsā, un tos varēs saņemt ikvienā reģistrētajā talkas norises vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt