Svētes palienē varēs vērot putnus ornitologa pavadībā

Līdz ar pavasara iestāšanos, svētdien, 22.martā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā ar autobusu uz Svētes palieni Jelgavas novada Valgundes un Līvbērzes pagastos, lai kopā ar ornitologu vērotu putnus.

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja redzēt lielus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas, ko palīdzēs ieraudzīt ornitologs, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes lektors Oskars Keišs.

Svētes paliene ir nozīmīga teritorija ūdensputniem pavasara caurceļošanas laikā. Tā ir arī Eiropas Savienības (ES) nozīmes aizsargājama teritorija – "NATURA 2000".

Šogad Svētes upe no krastiem neizgāja, tāpēc mitruma līmenis palienē ir krietni zemāks nekā citus gadus un putnu šeit ir mazāk.

Tomēr putnu vērošana ikreiz sagādā pārsteigumus un šogad šeit novērota īsknābja zoss, kā arī agri atlidojuši garkakļi un baltvaigu zosis.

Ekskursijas laikā ornitologs Oskars Keišs palīdzēs ieraudzīt putnus, noteikt to sugas un pastāstīs par putnu vērošanas principiem. Putnu vērotāji aicināti ņemt līdzi tālskatus un binokļus. Ekskursijas laikā paredzētas pastaigas un uzturēšanās ārā, tāpēc nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.

Pulcēšanās ekskursijai un izbraukšana ar autobusu notiks svētdien, 22.martā, plkst.9:30 no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa stāvvietas, Akadēmijas ielā 1. Atgriešanās Jelgavā plānota ap plkst.12:00. Pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas dalība ekskursijā, savukārt skolēniem, studentiem un pensionāriem paredzētas atlaides.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti