Šlīteres bākas pakājē atklās Kukaiņu taku

Slīteres Ceļotāju dienās, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. jūnijā, Šlīteres bākas pakājē, Zilo kalnu kraujas malā, tiks atklāts jauns dabas izziņas objekts – Kukaiņu taka, informē Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Taku sestdien plkst. 9.30 atklās entomologs Voldemārs Spuņģis, un ikviens interesents ir aicināts izmantot iespēju uzzināt vairāk par kukaiņu pasauli Slīteres Nacionālā parka teritorijā, kā arī pirmajiem izstaigāt taku.

Taka ir 400 metrus gara, tā vedīs gar Zilo kalnu krauju līdz dižozolam, kas dod mājas gan dabas retumam – spožo skudru kolonijai, gan dažādiem citiem ar veciem dobumainiem kokiem saistītiem kukaiņiem.

DAP norāda, ka, dodoties pa taku, kukaiņus būs iespējams izzināt dažāda vecuma dabas draugiem. Stendā "Apputeksnētāji kukaiņi" būs izsmeļoša informācija skolēniem un pieaugušajiem, savukārt pašiem mazākajiem kubu saliekamā mīkla ļaus izzināt sakarības starp puķēm, dažādiem kukaiņiem un kāpuriem. Takā varēs aplūkot arī īpaši būvētu kukaiņu viesnīcu.

Stendi Kukaiņu takā izveidoti starpvalstu "Leader" projektā “Ilgtspējīga tūrisma attīstības principu ieviešana nacionālo parku/aizsargājamo dabas teritoriju reģionos”. Aktivitāti kā viens no partneriem realizē biedrība “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”.

DAP atzīmē, ka Slīteres Nacionālais parks kukaiņu ziņā ir viena no daudzveidīgākajām vietām Latvijā. Te sastopamas gan dienvidnieciskas Viduseiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki.

Daži kukaiņi, piemēram, sešus centimetrus garais lielais dižkoksngrauzis vai tik ļoti spožais spīdīgais praulgrauzis, ir dabas retumi, kas simbolizē Šlīteres lomu dabas daudzveidības saglabāšanā.

Šlīteres bāka šā gada Ceļotāju dienās būs viens no satikšanās punktiem vairākiem dabas un kultūrvēstures izziņas pārgājieniem, tādēļ nedēļas nogalē uz Kukaiņu taku aicināts ikviens Ceļotāju dienu dalībnieks.

DAP Ceļotāju dienās piedāvās kopumā 12 īpaši organizētus pārgājienus, kas ļaus sīkāk iepazīt Slīteres Nacionālā parka dabas bagātības – upju un gravu līkločus, purvus, pļavas, ezerus, kā arī to iemītniekus – tauriņus, putnus, sēnes, kā arī kukaiņus. Pārgājieni būs dažādas grūtības pakāpes. Sīkāk ar pārgājienu aprakstiem iespējams iepazīties pasākuma mājaslapā.

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti