Seišelās aizsargās dabu trešdaļā teritoriālo ūdeņu

Indijas okeāna salu valsts Seišelu Republikas valdība pieņēmusi lēmumu aizsargāt vidi apmēram trešajā daļā teritoriālo ūdeņu. Šādā veidā plānots arī veicināt galveno ekonomikas nozari - tūrismu. 

“Šīs jaunās aizsargājamās jūras teritorijas ir vairāk nekā 30% no mūsu ūdeņiem. Pusē šo teritoriju ir liela bioloģiskā daudzveidība, un tajās izveidoti jūras nacionālie parki, kur gandrīz nav atļauta cilvēka darbība. Vienīgais izņēmums ir ilgtspējīgs tūrisms ,” paziņoja Seišelu prezidents Denijs Fors.

Seišelu salu platība ir tikai 451 kvadrātkilometrs, un tajās dzīvo 100 000 iedzīvotāju. Tomēr valsts teritoriālo ūdeņu kopējā platība ir gandrīz 1,35 miljoni kvadrātkilometri, un īpašs statuss būs 445 000 kvadrātkilometru jeb teritorijai, kas lielāka par Vāciju.

Daļā okeāna tiks noteikts stingrs aizsardzības režīms, bet pārējā teritorijā būs atļauta ierobežota saimnieciskā darbība.

Zinātnieki uzsver, ka okeāna salas, tai skaitā Seišelas, visvairāk apdraud cilvēku darbība un globālā sasilšana, kas rada applūšanas risku, samazina zivju daudzumu un rada citu jūras dzīvības formu izmiršanas risku.

Lai saglabātu bioloģisko daudzveidību, nepieciešams aizsargāt no 30% līdz 50% jūru un okeānu teritorijas, bet   patlaban īpašs statuss noteikts tikai 7%.  Tuvākajā laikā šīs teritorijas plānots palielināt tikai par 3%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti