4. studija

Kas «dzīvo» tomātos: tārpi vai dīgt sākušas sēklas?

4. studija

Īsts Cirks pļavas vidū!

Rīgas bebri asina zobus

Rīgas galvenā bebru ģimene atkal ķeras pie nedarbiem

Pēdējos mēnešus par Rīgā vadošo pilsētas kanāla bebru ģimeni nekas netika dzirdēts, taču aizvadītajā nedēļā viņi atkal ķērās pie nedarbiem un nogāza parka koku. Pašvaldība turpina bebrus piebarot, taču tas ne vienmēr attur dzīvniekus no koku graušanas, vēstīja LTV raidījums "4.studija". 

Rīgas kanālmalas parka priekšplānu jau vairāk nekā nedēļu rotā nogāzusies egle, kuru, visticamāk, nogāzuši bebri  par spīti tam, ka Rīgas dome bebru piebarošanai ik gadu patērē apmēram piecus tūkstošus eiro, ziņo raidījums.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve Eija Piņķe pastāstīja, ka kopš 2010. gada, kad notika konkurss par labākiem risinājumiem bebru problēmai Rīgā, būtībā nekas nav mainījies. Ir  uzsākta bebru piebarošana un izveidoti metāla nožogojumi kokiem. 

 Rīgas kanālā patstāvīgi dzīvo tikai viena bebru ģimene ar četriem tās locekļiem, bet pārējos bebrus, kam interesētu šeit apmesties, tie tuvumā nelaiž, lai nosargātu teritoriju.

Piņķe stāstīja, ka bebri tiešām viņiem izlikto barību – kārklus - izmanto, un, “ja viņi grauž to, kas ir speciāli pievests un nolikts, viņi nedodas apstādījumos”.

Ja bebri tomēr ķeras klāt kokiem, tas nenozīmē, ka viņiem nav pievests ēdiens, “dzīvniekiem vienkārši ir interese par to vidi, kurā viņi uzturas, tas ir vairāk pētnieciskos nolūkos, ir bijuši gadījumi, kad viņi soliņu mazliet sagrauž”, stāstīja Piņķe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti