Stāsti

Vāc parakstus par desmit brīvām dienām nedzīvi dzimušu bērniņu tēviem

Stāsti

Ierakstu sērija: Kas ir vieglā valoda?

Plāno atjaunot vairākus Rīgas centra parkus

Rīgā sola labiekārtot vairākus parkus: Esplanādi, Kronvalda parku un Viesturdārzu

Rīgā tuvāko gadu laikā plāno atjaunot vairākus parkus pilsētas centrā. Atjaunošanas darbiem paredzēti aptuveni 380 tūkstoši eiro. Ņemot vērā, ka noslēgusies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija un labiekārtošana, Rīgas dome plāno atjaunot blakus esošās teritorijas, sākot ar Esplanādi. Tāpat plānos atjaunot arī Viesturdārzu un Kronvalda parku. Šajos parkos iecerēts veidot pēc iespējas atraktīvāku vidi.

„Skaidrs, ka šie parki ir ļoti nozīmīga pilsētas publiskā ārtelpa.” Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Lineta Mikša norāda, ka pirmkārt galvaspilsētā plāno atjaunot Esplanādi:

„Mēs ņēmām vērā pilsētvides plānotāju ieteikumus paplašināt Esplanādes rekonstruējamo teritoriju, pievienojot arī Brīvības aleju. Tādējādi mēs esam papildinājuši telpu rekreācijai pašā pilsētas centrā.”

Tieši Esplanāde ir viens no parkiem, kuram visvairāk nepieciešama rekonstrukcija, uzskata pilsētvides dizainere un arhitekte Evelīna Ozola:

„Mēs tikko pastaigājām pa Esplanādes parku, un ir diezgan acīmredzami, ka tie atjaunojumi, kas šeit ir notikuši, nav veikti vienā un tajā pašā laika periodā, ka viņš ir tā kā no tādiem plāksterīšiem salipināts kopā.”

Dažādās vietās būtiski atšķiras seguma kvalitāte, soliņi un laternas, norāda Evelīna Ozola. Viņa skaidro, ka parku mēģināja atjaunot dažādos laika periodos:

„Tas viennozīmīgi ir vajadzīgs, un tas būtu ļoti labi, ja Esplanādei un citiem centra parkiem pārietu pāri un veiktu lielākus rekonstrukcijas darbus, kas aptvertu visu parka teritoriju.”

Rekonstrukcijas laikā Esplanādē paredzēts veidot dažādas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas dažāda vecuma cilvēkiem, atklāj Rīgas domē. Esot vajadzīgi gan bērnu rotaļu laukumi, gan aktīvās atpūtas zonas, arī iespējas klusai atpūtai. Dome cer atjaunot arī celiņu tīklu, paredzot ērtu gājēju un velosipēdistu kustību. Tomēr to, kad parks varētu iegūt jaunu izskatu, Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Lineta Mikša prognozēt atturas.

„Esplanāde ir funkcionāli sarežģīts parks. Tur atrodas gan baznīca, gan Mākslas muzejs, strūklaka, pieminekļi, arī dažādi laukumi un velojoslas. Tāpēc būs jāmeklē risinājumi, kā apvienot šīs visas zonas vienā teritorijā. Es domāju, ka tas būs ļoti laikietilpīgs un darbietilpīgs process. Tāpēc pagaidām ir pāragri runāt par kaut kādiem konkrētiem gadiem,” secina Mikša.

Tomēr tikpat svarīgi kā centrā, ir arī atjaunot parkus mikrorajonos, norāda Evelīna Ozola:

„Jo, kā zināms, krietni vairāk nekā puse Rīgas iedzīvotāju dzīvo mikrorajonos, un tur, manuprāt, publiskās artavas kvalitāte ir pavisam zema. Patiesībā gribētos biežāk redzēt pilsētas iniciatīvas kaut ko uzlabot tieši mikrorajonos. ”

Lineta Mikša atgādina, ka nupat ir veikti Ziedoņdārza, Grīziņkalna un Miera dārza atjaunošanas darbi, tāpēc centra parku sakārtošana būšot loģisks turpinājums iesāktajiem darbiem.

„Bet nav aizmirsti parki apkaimēs. Un atbilstoši Rīgas attīstības programmas investīciju plānam Pilsētas attīstības departaments ir paredzējis revitalizēt Aldara parku. Aldara parka rekonstrukcijai šobrīd ir izsludināts arhitektūras metu konkurss, un 10. jūnijā šis metu konkurss noslēgsies,” informē Mikša.

Aldara parka gadījumā pozitīvi ir tas, ka vēl pirms metu konkursa izsludināšanas notika apspriešana ar vietējiem iedzīvotājiem un tika uzklausītas viņu vēlmes, stāsta Evelīna Ozola. Viņa arī turpina par parku atjaunošanu kopumā:

„Katra šāda rekonstrukcija ir iespēja ieviest publiskajā telpā kādus jaunus dizaina vai mākslas elementus, un noteikti gribētos, lai tas nav sasteigts, no kā visvairāk cieš visi jaunie projekti Latvijā. Gribētos, lai projektētājiem pietiktu laika izstrādāt kvalitatīvu un pārdomātu projektu.”

Cik varētu izmaksāt parku rekonstrukcija, vēl neesot zināms, norāda domē. Tomēr Esplanādes, Kronvalda parka un Viesturdārza atjaunošanai finansējums 381 tūkstoša eiro apmērā atvēlēts pirms diviem gadiem no Infrastruktūras fonda. Un prioritāte esot tieši Esplanādes labiekārtošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti