Atjaunoti Esplanādes parka celiņi vairāku tūkstošu kvadrātmetru platībā

Nedēļas nogalē rīdziniekiem un pilsētas viesiem Esplanādes parkā tiks atvērti atjaunotie gājēju celiņi. Tāpat paredzēts, kas sezonālo darbību atsāks arī abas parka teritorijā esošās  strūklakas, informēja Rīgas domē.

Pašvaldībā skaidroja, ka, pakāpeniski īstenojot septiņus hektārus plašā Esplanādes parka atjaunošanu, trijās no septiņām zonām pilnībā nomainīti gājēju celiņu segumu. Pirmajā  kārtā tika nomainīti 1224 kvadrātmetri (celiņš, kas ved cauri visam parkam un savieno Reimersa ielu ar Skolas ielu, un celiņš, kas ved gar Latvijas Mākslas akadēmiju), otrajā  kārtā – 5868 kvadrātmetri seguma (celiņi, kas ved no Kalpaka un Brīvības bulvāra stūra gar strūklakām līdz Raiņa piemineklim). Darbus veica SIA "Roadeks".

Celiņu seguma atjaunošana, parka labiekārtojuma un apstādījumu atjaunošana turpināsies, informēja galvaspilsētas domē.

Tāpat domē informēja, ka atkārtoti ir izsludināts iepirkums "Esplanādes parka attīstības vēsturiskā izpēte, parka attīstības konceptuāla vīzija un projekta dokumentācijas izstrāde apstādījumu, labiekārtojuma un gājēju ceļu segumu atjaunošanai, autoruzraudzība".

"Labiekārtojuma elementi visā parka teritorijā – soliņi, atkritumu urnas, apstādījumi un pārējo parka celiņu segums – tiks atjaunots saskaņā ar minētajā projektā izstrādātajiem risinājumiem. Tas nozīmē, ka parka daļā, kurā pašreiz jau ir atjaunoti gājēju celiņi, iedzīvotāju ērtībai no esošajiem krājumiem tiks izvietoti pagaidu soliņi un atkritumu urnas. Savukārt pastāvīgie labiekārtojuma elementi tiks uzstādīti tikai pēc projekta saskaņošanas un darbu izpildes, kas provizoriski varētu būt 2023. gadā, saņemot nepieciešamo budžeta finansējumu," atzīst Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora p.i. Edijs Pelšs.

Līdz ar Esplanādes parka pieejamību apmeklētājus priecēs arī latviešu arhitekta Kārļa Plūksnes divi kultūrvēsturiski objekti – simetriskas bronzas lējuma strūklakas ar apaļu slīpēta granīta baseinu vidū –, kas sezonālo darbību atsāks piektdien, 29. jūlijā, pēcpusdienā un kas turpmāk vakaros būs izgaismotas. Abām strūklakām ir uzstādīti prožektori, nomainīts nedēļas taimeris un krēslas slēdzis.

Pašvaldībā atgādināja, ka Esplanādes parks ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma. Veicot tā vizuālā tēla atjaunošanas darbus, netiek aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt