Pārgājienā pa Ķemeru Nacionālo parku aicinās iepazīt mitrājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ķemeru Nacionālajā parkā sestdien, 4. februārī, notiks izzinošs pārgājiens, atzīmējot Pasaules mitrāju dienu. Pārgājienā kopā ar dabas ekspertiem ikviens varēs uzzināt vairāk par mitrāju lomu kopējā vides aizsardzības kontekstā. 

Ķemeru Nacionālajā parkā atzīmēs Pasaules mitrāju dienu
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Pulcēšanās pārgājienam notiks izglītības centrā "Meža māja" pulksten 11, un maršruta garums būs apmēram septiņi kilometri. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Aija Balandiņa stāsta, ka pārgājiena dalībnieki varēs iepazīties ar dažādām retajām un apdraudētajām sugām, kas mīt Ķemeru mitrajos mežos, ap upi un diviem ezeriem.

"Tās ir visas tās dabas vērtības Ķemeru apkārtnē, kuras mums pašiem ir nozīmīgas, tāpēc gribam, lai arī citi saprastu, cik tās ir vērtīgas," skaidro Balandiņa.

Kaut gan oficiāli Starptautiskā mitrāju dienu atzīmēta 2. februārī, dažādas aktivitātes tiks organizētas visa mēneša garumā. Mērķis pasākumiem ir ne tikai veicināt sabiedrības interesētību rūpēties par dabas vērtībām, bet arī izglītot par to, kas ir mitrāji.

Balandiņa atgādina, ka Latvijā pavisam kopā ir sešas aizsargājamās dabas teritorijas un to kompleksi, kas ir atzīti kā starptautiskas mitrāju teritorijas jeb Ramsaras vietas. Tās ir Engures ezers, Teiču un Pelečāres purvi, Kaņiera ezers, Ziemeļu purvi, Lubāna mitrāja komplekss un Papes mitrāja komplekss. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti