Sadaļas Sadaļas

Par dalību Lielajā talkā iedzīvotājiem šogad liela interese

Par dalību Lielajā talkā iedzīvotājiem šogad liela interese, atzina akcijas organizatori. Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme paredzēja, ka arī šogad sakopt vidi varēs solo, duo un ģimenes talku formātos.

Vita Jaunzeme, Lielās talkas vadītājaEdgars Kupčs

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme stāstīja, ka individuālajiem talkotājiem šogad sagādāti simt tūkstoši maisu, ko bez maksas varēs dabūt lielveikalos. Iedzīvotāji pašlaik ļoti aktīvi reģistrējot talkošanas vietas.

Jaunzeme norādīja, ka neatkarīgi no Lielās talkas norisēs laikā spēkā esošajiem ierobežojumiem noteikti saglabāsies pērn ieviestie solo, duo un ģimenes talkas varianti.

“Būsim uzmanīgi, piesardzīgi, bet nebūsim bailīgi! Aicinājums būtu kaut vai vienu mazo pudelīti mežā savākt, lai nav jāved ārā kravas. Simboliskā piedalīšanās mums ir būtiska. Pandēmija parādīja, cik ļoti esam atkarīgi no dabas. Mēs esam sociālas būtnes, mums vajag būt kopā – pat ja katram atsevišķi, ar divu vai 20 metru attālumu, bet mums vajag kopā būšanas sajūtu,” uzsvēra Lielās talkas vadītāja.

Jau vēstīts, ka pieteikt talkošanas vietas iespējams no 26. marta. Lielās talkas mājaslapā visi talkotāji var gan apskatīt “Piesārņoto vietu karti”, plānojot savus darbus, gan arī pieteikt savas talkas kādā no trim interaktīvajām Lielās talkas kartēm.

Galvaspilsētas iedzīvotājus pieteikt talkošanas vietas aicinājusi arī Rīgas dome. Ja iedzīvotājiem ir zināma vēl neapstiprināta, bet sakopjama vieta, tie aicināti kļūt par šīs vietas atbildīgajiem un pieteikt savu talku. 

Pieteikt talku var līdz 21. aprīlim. Pēc talkas pieteikšanas ar talkas atbildīgajiem sazināsies un saskaņos kopjamās teritorijas atrašanās vietu un īpašnieku, prognozējamo atkritumu apjomu un veidu, kā arī precizēs vietu, kur īslaicīgi novietot savāktos atkritumus, lai izvedējiem būtu iespējams ērti un ātri tos izvest.

Rīgas dome atgādināja, ka pašvaldība atkritumu izvešanu organizēs tikai no pašvaldības teritorijām. Piesakot savu Lielās talkas vietu savlaicīgi un saņemot apstiprinājumu, būs iespējams noorganizēt savlaicīgu atkritumu izvešanu.

Pēc 21. aprīļa jaunu talku pieteikt nevarēs, bet varēs pieteikties pie atbildīgajiem jau apstiprinātajās talkas vietās.

Ja radušies jautājumi vai neskaidrības par Lielās talkas norisi Rīgā, iespējams zvanīt atbilstoši administratīvajai teritorijai pa tālruņiem:

  • Rīgas Austrumu izpilddirekcija, Jānis Galakrodznieks – 29296813;
  • Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija, Laura Apkalne – 29344063;
  • Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija, Māris Zviedris – 25488508.

Ar lekcijām un diskusiju par tīru vidi un sabiedrības iesaisti trešdiena, 31. martā, notiek Lielās talkas atklāšanas pasākums. Lielā talka 24. aprīlī Latvijā notiks 14. gadu pēc kārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt