Sadaļas Sadaļas

Lielajā talkā nepiedalīsies tikai Carnikavas pašvaldība; novadam nevajag iedzīvotāju palīdzību sakopšanā

Nedēļas nogalē gaidāmajā Lielajā talkā piedalīsies visas Latvijas pašvaldības, izņemot Carnikavu. Novadā nav piesārņotu vietu, kuru sakopšanā būtu nepieciešama sabiedrības līdzdalība, skaidroja Carnikavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Ģērmane. 

"Carnikavas novadā praktiski nav piesārņotu publisku vietu vai teritoriju, kur sakopšanai būtu nepieciešama sabiedrības līdzdalība," norādīja Ģērmane.

Šī paša iemesla dēļ Carnikava Lielajā talkā nepiedalās jau vairākus gadus: "Iepriekšējo gadu laikā novadā organizētie Lielās talkas pasākumi sasnieguši mērķus - novads kļuvis tīrāks, sakoptāks," stāstīja Carnikavas pārstāve, piebilstot, ka novads tāds esot ne tikai pēc speciāli organizētām aktivitātēm, bet arī ikdienā.

"Bet mēs aicinām iedzīvotājus pievērst uzmanību savai dzīves videi - katram iespēju robežās sagrābt pērnās lapas, nozāģēt nokaltušu koku, zaru vai tamlīdzīgi," pauda Ģērmane.

Talkošanā 16. maijā Carnikavas novada iedzīvotāji var piedalīties pēc savas iniciatīvas, piesakoties Carnikavas Komunālservisā. Iedzīvotāji, kuri uzskata, ka 16. maijā, ievērojot distancēšanos un epidemioloģiskās drošības pasākumus, nepieciešams sakopt kādu konkrētu vietu novadā, tiek aicināti šo vietu pieteikt pašvaldības aģentūrai “Carnikavas Komunālserviss”, zvanot uz tālruni 67993705 vai rakstot e-pastā [email protected] Carnikavas Komunālserviss pieteikumus vērtēs un nepieciešamības gadījumā izsniegs atkritumu maisus. Pašvaldības aģentūra maisus ar savāktajiem atkritumiem no norādītajām vietām izvedīs nākamās nedēļas laikā, sākot no 18. maija.

Lielajai talkai šogad ir pieteikušās 118 no 119 Latvijas pašvaldībām, informēja Lielās talkas pārstāve Jana Kralliša.

Šogad Lielā talka norisinās, lielāku uzsvaru liekot uz solo, duo un ģimenes talkām. Valdības pieņemtie ārkārtējā stāvokļa atvieglojumi ļauj pulcēties pasākumā līdz 25 cilvēkiem, taču tiem, kuri vēlas talkot, paplašinot cilvēku skaitu līdz atļautajam, jākontaktējas ar talkas koordinatoriem katrā konkrētajā pašvaldībā. Viņi jāinformē par konkrētu cilvēku skaitu, un tikai talkas koordinators var apstiprināt attiecīgo talku, ja uzskata, ka tas ir pieļaujami. Tas, vai šādas talkas tiks apstiprinātas, būs atkarīgs no tā, kāda ir kopējā situācija pašvaldībā, un par to vislabāk ir informēti koordinatori un pašvaldības. Jāpatur prātā, ka ir svarīgi rūpēties par savu drošību un, neskatoties uz to, ka atļauta pulcēšanās lielākā cilvēku skatā, 2 metru distance ir jāievēro joprojām.

KONTEKSTS:

Lielā talka saistībā ar ārkārtējo situāciju tika pārcelta no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju, piedāvājot jaunu talkošanas iespēju – organizēt savas individuālās solo, duo un ģimenes talkas.

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājušies spēkā no 12. maija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt