Lielā talka tiek pārcelta uz 16. maiju; aicina uz solo talkām

Akcija “Lielā talka” pārcelta no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju un piedāvā jaunu iespēju – organizēt savas individuālās solo talkas, informēja akcijas organizatori.

Vienlaikus Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme rosina cilvēkus neieslēgties savās mājās, bet gan vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Tāpēc tiem, kuri vēlas talkot līdz un pēc 16. maija Lielās talkas, piedāvā un aicina rīkot savas individuālās sola talkas, kurās piedalītos ierobežots cilvēku skaits.

“Taču tikpat labi talkot var arī, vienkārši dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem gružiem, tos izmetot atkritumu tvertnē. Jo katrs Latvijas kvadrātmetrs ir mūsu zeme, mūsu sēta. Uzturēsim to tīru, zaļu un skaistu,” paziņojumā medijiem norāda Jaunzeme.

Tiem, kuri izvēlēsies doties solo talkās, iesaka būt uzmanīgiem un ievērot visas piesardzības un higiēnas prasības, vienlaikus uzturot možu garu un labvēlīgu attieksmi pret visiem apkārtējiem.

Solo talku vietas, līdzīgi kā pārējās talkošanas vietas, aicina atzīmēt arī interaktīvajā kartē akcijas mājaslapā. Šī karte var kalpot arī par uzskates līdzekli, kurā cilvēki redzēs citu solo talkotāju aktivitātes, tādēļ, sniedzot iespēju savu talku rīkot drošā attālumā vai citā dienā. Visi solo talcinieki ir aicināti ar savām aktivitātēm dalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas: #solotalka #esmuvesels #parveselulatviju. Talkas organizatori sekos līdzi solo talcinieku aktivitātēm un sniegs padomus drošai talkošanai.

Savukārt tiem, kuri plānotu pievienoties kopīgajai talkas dienai 16. maijā, šogad tiks sniegta jauna iespēja, kā pieteikt savu talku.

Talkas vietu kartē ikviens talkotājs un talkas organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas.

Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs neatkarīgi no tā, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kuras tiek organizētas uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Savukārt tos, kuriem noteikta karantīna vai kuri vienkārši vēlas pārlaist šo laiku drošībā savās mājās, aicina piedalīties Ideju talkā. Tā Lielās talkas ietvaros notiek jau otro gadu, un cilvēki ir aicināti dalīties ar savām idejām, kā padarīt Latviju un pasauli zaļāku, ilgtspējīgāku, drošāku un skaistāku un kā risināt samilzušās vides problēmas ilgtermiņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti