Latvijas muižu parkos pēta sūnas un ķērpjus

Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta pētnieki vecajos muižu parkos uzsākuši pētīt sūnas un ķērpjus.

Pētījums notiks visā Latvijas teritorijā, pirmos rezultātus solot jau šī gada nogalē. Šobrīd sūnas un ķērpji jau pētīti Preiļu, Varakļānu un Krāslavas muižu parkos.

Anna Mežaka par sūnu un ķērpju pētījumu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Galvenais šī pētījuma mērķis ir noskaidrot muižu parku lomu sūnu un ķērpju izplatībā un arī aizsardzībā. Un mēs vēlamies arī noskaidrot, vai tiešām šie parki, kas veido daļu no Latvijas ainavas, ir tādas kā dzīvības saliņas šiem maziem organismiem fragmentētā agroainavā. Pašlaik esam sākuši vākt datus Latgales novadā, pētījums notiks visā Latvijā. Un iegūtie dati, mēs ceram, sniegs ieguldījumu ne tikai fundamentālajā zinātnē, bet arī būs praktiski izmantojama, plānojot nākotnē šo muižu parku apsaimniekošanu un attīstību. Pašlaik esam ievākuši datus Preiļu muižas parkā, arī Varakļānu muižas parkā un Krāslavas muižas parkā,” stāsta bioloģijas zinātņu doktore, Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta vadošā pētniece Anna Mežaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti