Sadaļas Sadaļas

Latgales susuri tiks pie īpaši gatavotiem būriem un pētniecības

Meža susuri ir Latvijā ļoti reta un aizsargājama dzīvnieku suga. Šobrīd zināms, ka vienīgā vieta, kur tie mīt,  ir Latvijas paši dienvidi,  netālu no Baltkrievijas robežas - Silenes dabas parkā. Lai vērotu un  pētītu  šos  dzīvniekus, putnu dienu akcijā Rīgas zooloģiskjā dārzā līdz ar būriem putniem tika darināti arī īpaši, paredzēti tieši šiem mazajiem peļveidīgajiem kokos mītošajiem nakts dzīvniekiem - susuriem. Līdz ar būru izvietošanu sāksies arī susuru pētīšana, kam tiks pielietotas arī modernākas metodes.

Susuris ir mazs  grauzējs, kas pārvietojas pa kokiem un kura vienīgā mītnes vieta Latvijā ir pati Baltkrievijas pierobeža - Silenes dabas parks.

Kā stāsta Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta zoologs Uldis Valainis, susuri gaida sev mājvietas - simts būrīšus. Tos speciāli susuriem šopavasar putnu dienās uztaisījuši bērni kopā ar Rīgas zooloģiskā dārza darbiniekiem. Tas darīts susuru populācijas attīstībai un pētniecības nolūkos.

Susuris ir  dzīvnieks, kurš ārpus ilgstošā - no oktobra līdz aprīlim - ziemas miega, savas dzīves lielāko daļu pavada koku lapotnē. Latvijā dzīvo mežos ar bagātīgu pamežu, migas ierīko koku dobumos. Un tik vienkārši pat dabas pētnieki, ikdienā strādājot Silenes zinātnes centrā, susuri ieraudzīt nevar. Ļoti piesardzīgs un uzmanīgs nakts dzīvnieks, saka dabas pētniece Jolanta Bāra.

Būrīši, kas paredzēti tieši susuru dzīvesveidam, dos iespēja zinātniekiem pētīt vairāk susurus Silenē,  jo tieši būrīši būs veids, kā to darīt visoptimālāk, izmantojot paralēli arī modernākas tehnoloģijas, stāsta Uldis Valainis.

Rīgas zoodārzā sagatavotie 100 būrīši Silenes susuriem dabas parkā nonāks aprīļa beigās, tad arī sāksies šīs Latvija retās un skaistās dzīvnieku sugas plašāka pētniecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt