Igaunijā noķerts viens no Pleskavas lāčiem

Pagājušajā naktī Igaunijā noķerts viens no diviem pārdrošajiem lāčiem, kuri ieklīda no Krievijas un terorizēja igauņu ciematu ļaudis. Igaunijas dienesti veic priekšdarbus, lai ķepaini deportētu uz dzimteni.

Lācis notverts Valgas apriņķī kādā lauku sētā Kulli ciemā. Lācis nogādāts Tallinas zoodārzā, kur to pabaroja un izmeklēja veterinārārsts. Otra lāča pēdas pagaidām nav izdevies uziet.

Tas nav manīts jau labu laiku, un eksperti uzskata, ka dzīvnieks aizklīdis dziļākos mežos.

“Lāci izsekoja vairāk nekā nedēļu. Kad bija skaidrs, kur dzīvnieks uzturas, ieradās speciālists ar iemidzināšanas šauteni. Viss izdevās. Vienos naktī saņēmu zvanu, ka lācis noķerts,” pastāstīja Tallinas zooloģiskā dārza direktors Tīts Marans.

“Tagad lācis mīt karantīnas zonā. Sazinājos ar Krievijas pārstāvjiem. Krievija gatavo dokumentus, lai iespējami drīz dzīvnieku aizvestu. Nevar zināt, cik ilgu laiku tas prasīs. Ceram, ka tas būs ļoti drīz,” sacīja Marans

“Kā teica Krievijas speciālisti, meklējot lācim vietu Komi Republikā. Tālu prom no civilizācijas, lai tas atkal neaizietu pie cilvēkiem,” piebilda Tallinas zoodārza vadītājs.

Kopš jūlija vidus lāči Proša un Poļa, kā tos nosaukuši Krievijā, klīda pa apdzīvotām vietām, revidēja dārzus un atkritumus Valgā un tās apkaimē. Pleskavas lāči bija manīti arī Latvijā - Rūjienas apkārtnē. Abi lāči mazotnē bija palikuši bez mātes un bija audzināti lācēnu - bāreņu glābšanas centrā Tveras apgabalā. Pēc tam lācēnus izlaida Pleskavas mežos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti