Ežezera dabas daudzveidība un skaistums

Salām bagātākais ezers Latvijā Ežezers, kas atrodas Dagdas novada Ezernieku un Andzeļu pagastos, sevī glabā ļoti lielu dabas bagātību, atklāj raidījums “Pa dobas stygom pi myusim Latgolā”.

Ežezerā ir 33 salas, un daba te ir aizsargājama – gan salas, gan dzīvās radības, arī pats ezers ar daudzajām salām. Ezera dziļums ir mainīgs, vietām tas sasniedz pat 28 metrus.

Ezerā mīt unikāli ūdensaugi, tādi kā mieturaļģes, stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Regīna Indriķe. Ezerā ir laba dzīves vieta vairākām putnu sugām - jūras un zivju ērgļiem, kormorāniem un arī gulbjiem, kā arī zivju un baltajiem gārņiem. Te ir barošanās vieta arī melnajai dzilnai, baltmugurdzenim un citiem putniem. Uz lielās salas ir pļavas, tās tiek pļautas, lai neaizaugtu un saglabātu savu vērtību un dabiskumu.

Pēdējos gados zvejas situācija Ežezerā uzlabojusies, un malu zvejnieku pārkāpumi tiek atklāti samērā reti. Tomēr, lai atbrīvotu ezeru no pamestiem zvejas tīkliem un informētu sabiedrību par malu zvejniecības ietekmi uz zivju resursiem, jau otro gadu tur norisinājusies akcija “Spoku tīkli”.

Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros. Tei turpina gūstīt zivis un citus ezera iemītniekus, pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Termins „Spoku tīkli” („Ghost Fishing”) apzīmē ūdenstilpnēs pazaudētos un atstātos zvejas rīkus, kas turpina nekontrolēti zvejot ūdens iemītniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt