Labrīt

ES top noteikumi bērnu tiesību uzlabošanai vecāku pārrobežu strīdu gadījumā

Labrīt

Premjers: Skolotāju algām nepieciešami 31,5 miljoni eiro

Dabas sabiedriskajā monitoringā iesaistījušies aptuveni 300 cilvēki

Dabas sabiedriskajā monitoringā iesaistījušies aptuveni 300 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Dabas aizsardzības pārvaldes organizētajā sabiedriskajā monitoringā iesaistījušies aptuveni 300 cilvēki, un dabas pētnieki aicina arī jebkuru interesentu ziņot par dažādiem novērojumiem dabā, Latvijas Radio pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes vides izglītības speciāliste Inta Soma. 

Līdz šim monitoringā iesaistījušies aptuveni 300 cilvēki, un aptuveni 100 brīvprātīgie dabas vērotāji aktīvi ziņo pētniekiem par dažādiem novērojumiem un dabas objektiem.

Zinātnieki nevar būt visur Latvijā, bet vietējie iedzīvotāji labāk redz pārmaiņas dabā un var palīdzēt zinātniekiem, vienlaicīgi arī paši iepazīstot, kas notiek, dabā, skaidroja Soma.

Piemēram, gājputni vienu gadu atlido aprīlī, citreiz februārī vai maijā, un tā var novērot klimata pārmaiņas. Latvijā arī daudz runāts par latvāņu audzēm, bet ir arī vietas, kur latvāņi iznīkst, un cilvēki var ziņot par to zinātniekiem, kas var izmantot šos datus. Ja kāda informācija zinātniekus ieinteresē, viņi var sazināties ar novērotājiem un šo informāciju pārbaudīt.

Iesaistīties sabiedriskajā monitoringā var jebkurš interesents, ar monitoringa projektu un nosacījumiem var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti