Bojātas attīrīšanas iekārtas Sērenes pagastā rada piesārņojuma draudus Lauceses upei

Uzņēmuma SIA “Latvian Dairy” no ierindas izgājušās attīrīšanas iekārtas rada piesārņojum draudus Laucesas upei, Valsts vides dienests (VVD) uzdevis nekavējoties atjaunot attīrīšanas iekārtu darbu, bet par sodu lems pēc analīžu rezultātu saņemšanas, liecina VVD informācija.

Par nelabvēlīgu situāciju ciemata attīrīšanas iekārtās dienesta Madonas pārvaldi  informēja Sērenes pagasta iedzīvotāji.

Pārvaldes inspektors tajā pašā dienā apsekoja objektu un vizuāli konstatēja, ka attīrīšanas ietaišu darbība ir traucēta. Par izveidojušos situāciju uzņēmums SIA “Latvian Dairy”  dienestam nebija paziņojis.

Uzņēmumam nekavējoties uzdots atjaunot iekārtu darbību. Tomēr piesārņojums izrādījās būtisks. Tas pilnībā iznīcināja bioloģisko attīrīšanas iekārtu aktīvās dūņas un piesārņoja pēcattīrīšanas dīķus.

Šobrīd SIA “Latvian Dairy”  izsūknē atmirušās dūņas no iekārtām, lai pēc iespējas ātrāk varētu ievest jaunas dūņas no Aizkraukles pilsētas attīrīšanas iekārtām. Tas ļaus atjaunot attīrīšanas iekārtu darbību.

Pret uzņēmumu ir ierosināta administratīvā lietvedība.

VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC) ir paņēmis notekūdeņu un upes ūdens analīzes. Pēc rezultātu saņemšanas tiks pieņemts lēmums par soda apmēru uzņēmumam.

Uzņēmumam ir pieprasīts līdz 5.janvārim sagatavot un iesniegt apstiprināšanai pasākumu plānu iekārtas darbības uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti