Rīta Panorāma

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Stokholmā sāk kursēt autonomais elektriskais prāmis

Stokholmā sāk kursēt autonomais elektriskais prāmis

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā sācis kursēt autonomais elektriskais prāmis. Operētājkompānijas pārstāvji uzskata, ka ekoloģiskais transporta līdzeklis var palīdzēt atslogot parasto transporta infrastruktūru ar ūdeņiem bagātajā pilsētā.

Kompānijas "Torghatten" pārstāvis Eriks Nilsons norādīja: "Mēs vēlamies, lai jūrniecības nozarē būtu vairāk zaļo tehnoloģiju. Mēs arī redzam milzīgo potenciālu lielajās pilsētās, kur mēs neizmantojam ūdensceļus tik daudz, cik varētu un, iespējams, vajadzētu. Tātad, lai būtu infrastruktūra atvērtākai un vienkāršākai cilvēku un pasažieru kustībai, nebūvējot tiltus, dārgus metro tuneļus un līdzīgus objektus."

Pasaulē pirmo komerciālo prāmi radīja Norvēģijas kompānija, un tā autonomo darbību nodrošina radars, sensori, kā arī citas jauno tehnoloģiju iekārtas un programmas. Ar to palīdzību tiek plānots ceļš, iestatīts ātrums un garantēta transporta līdzekļa drošība.

Kuģis dienas laikā izmanto saules paneļus, lai uzlādētu akumulatorus, bet nepieciešamības gadījumā naktī to pieslēdz elektrības avotam.

Prāmis kursē 15 stundas dienā ik pēc 21 minūtes, un pagaidām uz tā borta ir operators, kas pārrauga sistēmu un var pārņemt vadību. Jauno pārvietošanās iespēju jau izmēģinājuši iedzīvotāji. Atsauksmes ir pārsvarā pozitīvas, kā priekšrocības minot minimālu ietekmi uz vidi, kā arī iespēju izmēģināt alternatīvu pārvietošanās veidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti