Panorāma

Intervija ar N. Boževniku

Panorāma

Deputātu algas arī turpmāk pārskatīs reizi gadā

Kaujas rekonstrukcija Zaķusalā

Vēstures entuziasti Zaķusalā rekonstruē 1919.gada kauju

Uz izšķirošās 1919.gada 11.novembra cīņas rekonstrukciju Zaķusalā sanākuši aptuveni simt entuziastu. Galvenokārt – vīri no Latvijas, bet ieradušies arī kaimiņi lietuvieši un igauņi. Zeme vēl nav sasalusi, un ātri vien tapa bermontiešu ierakumi.

 “Šeit ir iespēja to visu piedzīvot, izjust, kā ir gulēt sniegā ierakumos, un priecāties, ka tu tēlo karu, ka tu nekaro pa īstam,” saka kluba “Redut” biedrs Valdis.

Karavīru ekipējums – kā jau Brīvības cīņu laikā – militārais apģērbs mijas ar civilo, ieroči – Pirmā pasaules kara pārpalikumi kā no krievu, tā vāciešu puses. Arī vecumi  visdažādākie, gluži kā pirms 97 gadiem, kad atbrīvot Rīgu no bermontiešiem plecu pie pleca stājās gan skolas puikas, gan sirmgalvji.

Lai atsistu no Daugavas puses tuvojošos uzbrukumu, kaujā dodas arī bruņumašīna, bet ātri vien krīt. Bermontiešiem atliek vien doties pēc ievainotajiem, bet latviešu karaspēks ar nozīmīgu sabiedroto artilērijas atbalstu no Daugavas puses var uzsākt izšķirošo uzbrukumu.

Pāris minūtes, un apvienotā krievu un vācu karaspēka karogs ir kritis.

“Noraut karogu, tas bija gandrīz uzvarēt kauju, jo, kad karavīri neredzēja karogu, uzreiz sāka atkāpties, jo pirmā doma bija, ka karogs ir aiznests atpakaļ un jāseko līdzi,” skaidro kluba “Ordenis” biedrs Aivars.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti