Seši likumi Latvijas tūristiem. Ieskats 1939. gada kalendārā

Kalendārs nekad nav bijis tikai dienu rādītājs, tas centās būt arī enciklopēdija un padomdevējs dažādām dzīves situācijām, Latvijas Radio rubrikā "Gadsimta kalendāri no Nacionālās bibliotēkas krātuvēm" stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciālisti. Piemēram, Mājturības kalendārā 1939. gadam starp padomiem minēti arī seši likumi Latvijas tūristiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālisti par Mājturības kalendāru. Seši likumi tūristiemLatvijas Radio Ziņu dienests

   

   

   

  Fragments no ''Mājturības kalendāra 1939. gadam'' – seši likumi Latvijas tūristiem (saglabāta oriģinālrakstība):
  1. Dzimtenes apceļotājiem visur jāuzvedas tā, lai pret tūristiem visi būtu laipni un viesmīlīgi. Vieglprātība, vēsturisku vietu, iežu, tiltu, solu un sienu aprakstīšana un sagriešana ir izskaužama parādība.
  2. Augsti cieniet viesmīlību. Tūristu apmetnēs uzvedaties tā, kā jūs vēlētos, lai jūsu mājās uzvedas ielūgti ciemiņi. Vienmēr esiet pats sev kalps.
  3. Papīrs, papirosu kārbas, pudeļu, olu čaulas un citi tūristam vairs nevajadzīgi priekšmeti nedaiļo apkārtni, tādēļ neizmētājiet tos.
  4. Izvairāties tūristu gaitās lietot alkoholiskos dzērienus. Ceļojiet veselīgi! Ceļojumā uzkrājiet jaunus spēkus un dzīvesprieku rītdienas darbam.
  5. Savos ceļojumos stipriniet tautas vienotību!
  6. Ceļojiet sagatavojušies. Ceļojiet ne modes un izpriecas dēļ, bet lai labi iepazītos ar savu zemi, tās dabu un vēstures likteņiem, savu tautu, tās dzīvi un darbu.

  Vairāk par Mājturības kalendāru lasāms šeit.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti