Nāks klajā grāmata par Latvijas valsts izveides pirmajiem gadiem

Trešdien, 12. septembrī, nāks klajā grāmatas "1920.-1925.gads Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu protokolos, notikumos, atmiņās" pirmais sējums "1920.-1922.gads". Grāmatas mērķis ir sniegt ieskatu Latvijas valsts izveides pirmajos gados, un tā tiks dāvināta visām Latvijas skolām un publiskajām bibliotēkām, informē Valsts kancelejā.

Sējumā turpināts 2013.gadā aizsāktais stāsts par Latvijas valsts sākotni. Pirmo reizi apkopotā veidā publicēti nākamie valdības sēžu protokoli, tostarp slepenie protokoli, kas papildināti ar komentāriem un lasāmi kontekstā ar valsts sākumposma gaisotni raksturojošām preses ziņām, notikumu tiešo dalībnieku dienasgrāmatu, atmiņu fragmentiem, dokumentiem un fotogrāfijām.

Grāmatā varēs uzzināt, kas bija tie cilvēki, kuri valdībā un citos amatos turpināja nostiprināt Latvijas valsti, cik daudzveidīgi bija valdībai izskatāmie jautājumi,

kāda sabiedrības vērtējumā bija jaunveidotā ierēdniecība, kā tika noteiktas valsts robežas un panākta valsts starptautiskā atzīšana, kā aizsākās Preses balles tradīcija un Kultūras fonda darbība, kāds bija Ministru kabineta darbvedības regulējums un Rundāles pils stāvoklis.

Grāmatas lapaspusēs varēs iepazīt zināmus valstsvīrus mazzināmos rakursos, varēs arī ieraudzīt, kāds izskatījās Ministru kabineta iecerētais Ozola vaiņaga ordenis,

ugunsgrēkā cietušais Satversmes sapulces nams, kara kuģis "Virsaitis".

Valsts kancelejā atzīmē, ka grāmata ar savu daudzveidīgo saturu būs noderīga plašam interesentu lokam – skolēniem, studentiem, vēsturniekiem un visiem lasītājiem, kuri interesējas par vēsturi. Grāmata, tāpat kā iepriekšējais izdevums, tiks dāvināta visām skolām un publiskajām bibliotēkām. 

Grāmata tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un Rakstniecības un mūzikas muzeju, kā arī piesaistot oficiālo izdevumu “Latvijas Vēstnesis”. Grāmatas veidošanai finansiālu atbalstu sniedza valsts uzņēmumi "Latvenergo" un "Latvijas valsts meži".

Grāmatas atklāšana notiks 12.septembrī plkst. 17 Tieslietu ministrijas Sarkanajā zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti