Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs izdevis Ritekļu katalogu

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs šonedēļ izdevis Ritekļu katalogu, kurā apkopota informācija un attēli par 38 ritekļiem, kas atrodami muzeja krājumā, aģentūrai LETA pavēstīja AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz).

Vairāku gadu garumā tapušais katalogs dienasgaismu ieraudzījis 26.oktobrī. 23 gadu darbības laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs ir komplektējis un uzturējis ritekļu kolekciju. Līdzās tvaika un dīzeļlokomotīvēm kolekcijā ir sliežu ceļu būves tehnika, sniegtīri un drezīnas, akumulatoru elektrolokomotīve, mērvagons un salonvagoni. Muzejs īpaši lepojas ar saglabāto un rūpīgi atjaunoto 1925.gadā Rīgā ražoto III klases pasažieru vagonu un padomju laika elektrisko vilcienu, kā arī vagonu cietumniekiem.

"Ritekļu katalogs ir ļoti nozīmīgs darbs, ar kuru varam lepoties. Tajā ilustratīvi varam redzēt gan pašus ritekļus, gan detaļas, ko ikdienā nepamanām, kā arī uzzināt vēsturiskus faktus. Apmeklētāji, atnākot uz muzeju, nevar ielūkoties katrā lokomotīvē un vagonā, bet ar kataloga palīdzību tas ir iespējams," pauda Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja vecākā ekspozīciju un izstāžu kuratore Līga Līce.

Savukārt LDz viceprezidents Ainis Stūrmanis atzīmēja, ka Dzelzceļa vēstures muzejā un līdz ar to izveidotajā ritekļu katalogā ir apkopots iespaidīgs industriālais mantojums, kas daudz spēj pastāstīt par Latviju dažādos laiku griežos un vienlaikus kalpo par labu pamatu, lai gan lielus, gan mazus ieinteresētu ne tikai vēstures, bet arī inženierzinātņu jomā.

"Izglītojošo ceļu muzeja attīstībā esam iecerējuši turpināt, tuvākajos gados rodot iespēju pašam muzejam augt un pārtapt jaunā veidolā, īstenojot kādu no arhitektu piedāvātajiem muzeja teritorijas attīstības risinājumiem," piebilda Stūrmanis.

Ritekļu katalogs izdots latviešu un angļu valodā un paredzēts gan dzelzceļa vēstures ekspertiem, gan ikdienas muzeja apmeklētājiem un citiem interesentiem. Katalogs nopērkams Dzelzceļa vēstures muzeja suvenīru kioskā. Izdevums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti