Daugavpils cietokšņa lielgabali saista tūristu interesi

Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauti seši Daugavpils cietokšņa lielgabali. Šie lielgabali ir autentiski Krievijas militārās rūpniecības 19.gadsimta otrās puses paraugi, kas savulaik tikuši izmantoti Cietokšņa aizsradzībā

Daugavpils cietokšņa apsaimniekotāji un tūrisma speciālisti stāsta, ka šie militārie objekti raisa tūristu interesi, jo ne katra Latvijas pilsēta var lepoties ar lielgabalu klātbūtni. Bet Daugavpils cietoksnī tie ir un aplūkojami ikvienam interesentam. Kā norāda Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis, tas ir palikušais vēsturiskais militārais mantojums, kura tiešais pielietojums šodien nav aktuāls, taču kā tūrisma objekts tas ir saistošs.

Arī Daugavpils jaunizveidotās Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vadītāja Ilona Maksimčika atzīst, ka

lielgabalu iekļaušana valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā gan ļaus sekmīgāk šos lielgabalus uzturēt un saglabāt, gan raisīs lielāku tūristu interesi, par kuru gan arī šobrīd sūdzēties nevarot.

Lielgabali izvietoti dažādās Daugavpils cietokšņa vietās, katrs no tiem ar savu autentisko vēsturi. Lielgabalu specifikāciju un iespējamo izmantošanu atklāj cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis:

„Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ir iekļauts 205 milimetru (astoņu collu) kalibra 1877.gada modeļa tērauda lielgabala stobrs, kas atrodas iepretim ēkai Mihaila ielā 3, 107 milimetru (4¼ collu) kalibra 1887.gada modeļa tērauda lielgabala stobrs uz dzelzs lafetes Imperatorā ielā, pie krustojuma ar Konstantīna ielu, divi 154 milimetru (sešu collu) kalibra 1883.gada modeļa tērauda lielgabala stobri pie ēkas Hekeļa ielā 4 un divi 112 un 113 milimetru kalibra pelēkā čuguna lielgabala stobri pie ēkas Komandanta ielā 7.

Objekti ir autentiski tipveida Krievijas militārās rūpniecības 19.gadsimta otrās puses paraugi, kas eksponēti īpaši iekārtotā vietā fortifikācijas būves Daugavpils cietokšņa teritorijā”.

Kā vēstures liecības šodien gan Daugavpils cietoksnis ar savu apbūvi, gan te esošie lielgabali raisa interesi, par ko liecina gan tūrisma statistika, gan ceļotāju vēlme sevi iemūžināt fotoattēlā pie kāda no šiem cietokšņa objektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti