Dienas ziņas

Rokdarbnieku dāvantirgus Kandavas muzejā

Dienas ziņas

Tukumnieki apciemo Ziemassvētku vecīti

Ziemassvētkos aicina doties dabā

Ziemassvētku laikā aicina doties dabā

 Ziemassvētku laiks asociējas ar dāvanām, bagātīgi klātu galdu un brīvdienām. Taču cilvēku un dabas pētnieks norāda - šajā laikā ir svarīgi ieskatīties dabas procesos un ieklausīties savās sajūtās, jo cilvēks, tāpat kā daba – atdzimst.

Jau izsenis latvieši ticēja, ka cilvēka līdzdalība dabas norisēs ir nozīmīga, jo darbojas kā pašiedvesma. Kā norāda cilvēku un dabas pētnieks Lauris Daņilovs, tieši Ziemassvētku laiks ir vispateicīgākais, lai cilvēks, tāpat kā daba – atdzimtu.

„Katrā gada laikā ir kaut kādi svētki, reizes, kad daba veicina noteiktus procesus. Ko mēs darām septembrī? Mēs ievācam ražu, kas ir augļi, kas ir radušies no  ziediņiem, kas ir Jāņos, tie ziediņi ir radušies no sēklas, kas ir pavasarī un sēkla ir radusies no idejas, kas rodas tagad Ziemassvētkos. Septembris, oktobris, novembris tie ir tumšie mēneši, kad daba aiziet gulēt, viņa it kā sastingst. Lai decembrī  viss vecais, kas gada laikā ir noticis, sastingtu un atbrīvotu vietu atkal priekš jauna,” skaidro Daņilovs.

Lai gan nereti  ziemas sezonu saucam par tumšo gadalaiku, īpaša loma Ziemassvētku laikā ir tieši saulei. Kā uzsver pētnieks, ne velti Ziemassvētku dziesmās visvairāk tiek daudzināta gaisma, tādējādi palīdzot saulei pagriezties uz gaismas pusi: „Maz cilvēku pamana, ka šinī Ziemassvētku laikā saule maina savu ceļu, virzienu un sāk diena palikt gaišāka, garāka, nakts sāk sarauties un diena paliek gaišāka. Tātad dzimst gaisma.”

Šogad Ogrē dabas parkā Lauris atklājis Saules taku. Vietu, kas esot enerģētiski spēcīga un pa kuru plūstot saules ceļš. Senatnē šādās vietās Ziemas Saulgriežu laikā pulcējās cilvēki, lai izteiktu savas vēlmes nākamajam gadam. „Šādās vietās, šādos laika punktos un šādās spēka vietās īstenībā var arī paskatīties arī mūsdienās, ko tad mums dos nākošais gads,” saka Daņilovs.

Kā liecina Laura novērotās prognozes, nākamajā gadā situācija valstī varētu uzlaboties tādās jomās kā ekonomika un izglītība. Ir prognozējama arī aktīva jauniešu iesaistīšanās valstiski svarīgos notikumos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti