VVD: Inčukalna gudrona dīķu sanāciju varētu atsākt maijā

Pretēji atbildīgās ministrijas norādītajam, ka šodien būtu jāatsāk sanācijas darbi Inčukalna sērskābā gudrona dīķos, tie joprojām nenotiek. Valsts vides dienestā (VVD) lēš, ka labākajā gadījumā darbi tiks atsākti maija vidū.

Informatīvajā ziņojumā Ministru kabinetam pagājušā nedēļā Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija norādīja, ka sanācijas darbus paredzēts atsākt šodien. Savukārt darbu pasūtītāja - Valsts vides dienesta - ģenerāldirektore Inga Koļegova saka, ka tā bijusi pārlieku optimistiska prognoze, jo šobrīd vēl notiek sarunu procedūra starp vides dienestu un būvniekiem.

„Šobrīd notiek papīru darbi, sarunu procedūra, ko veic pasūtītājs ar darba izpildītāju SIA „Skonto būve” par līguma grozījumu nosacījumiem. Mēs plānojam, ka šī procedūra varētu beigties nākamās nedēļas sākumā. Pēc tam līguma grozījumi jāsaskaņo ar atbildīgo iestādi par projektu un ar vadošo iestādi fondu projektiem – Finanšu ministriju,” skaidro Koļegova, norādot - ministrijā ir panākta vienošanās, ka saskaņošana notiks paātrinātā tempā.

VVD direktore kā optimistisko prognozi līguma parakstīšanai un darbu izpildei min maija vidu. „«Skonto būve» ir apliecinājuši, ka viņi ir gatavi darīt to tūlīt, tikko būs skaidrība par līguma nosacījumiem,” saka Koļegova.

Jau ziņots, ka ilgstošas diskusijas notikušas par to, vai ir pamats piešķirt būvnieku pieprasītos papildu līdzekļus sanācijas projekta pabeigšanai, balstoties uz neparedzētiem apstākļiem. Papildu nepieciešamais finansējums ir aptuveni 16 miljoni eiro, un tos paredzēts piešķirt no Eiropas Savienības fondiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti