Dienas ziņas

Robežjoslas sakārtošana mazina pārkāpumu skaitu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Starptautiskā Radioloģijas diena Stradiņos

VIDEO: Starptautiskajā Radioloģijas dienā Stradiņos izrāda rentgena vēsturi

Trešdien, 8.novembrī, pasaulē atzīmē Starptautisko Radioloģijas dienu. Savulaik vācu zinātnieka Vilhelma Rentgena atklājums radīja apvērsumu medicīnā, bet mūsdienās no šī atklājuma izaugusī datortomogrāfija un magnētiskā rezonanse ļauj tiešā veidā glābt cilvēku dzīvību.

Tikai trešdien Stradiņa slimnīcā Rīgā bija atvērta unikāla izstāde. Tajā bija apskatāma un pat pagaršojama rentgena attīstības vēsture.  

1901. gadā par savu atklājumu Rentgens saņēma Nobela prēmiju. Bet 1927.gadā  Rīgā atklāja pirmos rentgena kabinetus. Vispirms Rīgas 1.slimnīcā un Stradiņa slimnīcā, kas vēlāk kļuva par vadošo slimnīcu šajā jomā.

Profesors Kārlis Kupčs demonstrēja tā laika svina priekšautu, kas sver vairāk nekā 10   kilogramus, un cimdus.  

Agrāk strādāja patiesā tumsā, tagad tā ir pagātne. Visu izmeklējumu rezultātus ārsts apskata virtuāli. Bet Datortomogrāfija un magnētiskā rezonanse nenozīmē tikai diagnostiku. Tagad, izmantojot attēlu, uzreiz var veikt arī ārstēšanu.

Tā ir invazīvā radioloģija, kur bez tās nav iedomāja insulta ārstēšana, galvas smadzeņu aneirismu arteriovenoza malformācija, citu asinsvadu pataloģiju ārstēšana, un ārstiem ir iespējas to darīt, saudzīgā veidā palīdzot pacientam.  

Savukārt rezidenti uz šo salīdzinoši neseno pagātni jau skatās kā uz medicīnas vēsturi.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti