Vasaras sporta spēlēs pulcēsies cilvēki ratiņkrēslos

Trešo reizi Latvijā notiks Vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos, informēja Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrību (LMSBB). Baltijā lielākā ratiņnieku kopā sanākšanas pasākumā dalību apstiprinājuši arī cilvēki no Lietuvas un Igaunijas, kuri 18.jūlijā būs mērojuši ceļu līdz rehabilitācijas centram “Tērvete”. 

Vasara sniedz daudzas iespējas brīvdabas pasākumos baudīt sauli, vasarīgu vēju, satikties ar smaidošiem cilvēkiem, atpūsties, dalīties priekā, kā arī piedalīties sporta spēlēs. Tajās var pārbaudīt savus spēkus, komandas garu, drauga plecu un uzvaras garšu. Tāpēc sporta spēles ir populāras un interesē daudzus - arī cilvēkus ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem. Viņu iesaistīšanās sporta pasākumos palielinās.

Paraolimpiešu sasniegumi iedvesmo cilvēkus ratiņkrēslos, uz kustīgu dzīvesveidu netieši izaicina Mārtiņa Oliņa panākumi dažādos šovos. Ratiņbraucēja Jura Kalniņa izcīnītā uzvara Igaunijas Vandras maratonā, triumfējot 42 kilometru distancē, iedvesmo lieliem darbiem arī pārējos.

Visu šo sasniegumu vērtību palielina apziņa par milzīgo ieguldīto darbu, kas bieži vien ir sācies slimnīcā, turpinājies rehabilitācijas iestādēs, mājās, un tikai beigu posms ir stadionā, sporta hallē vai deju zālē. Sevis pārvarēšana, milzīgs fizisks darbs un psiholoģiska atdeve turpināt pilnvērtīgu dzīvi pēc traumas vai slimības ir katra cilvēka ar funkcionāliem traucējumiem pieredze.

Šogad Vasaras sporta spēles cilvēkiem ratiņkrēslos notiks 18.jūlijā Tērvetes rehabilitācijas centra teritorijā. Visas dienas garumā risināsies sacensības dažādās disciplīnās, stafetēs, sportiskos pārbaudījumos, treniņos un izklaidēs. Vasaras sporta spēļu pasākums tiek rīkots, īpaši domājot par pieejamību un pielāgojot disciplīnas dalībnieku iespējām.

Sporta spēļu laikā tiek rīkotas dažāda veida fiziskās aktivitātes, kas tiek nodrošinātas ar vai bez asistenta vai terapeitu līdzdalības. Piedalīšanās dažādajās aktivitātēs palielina izpratni par esošo fizisko sagatavotību un spējām, kā arī motivē iesaistīties citos pasākumos, tā dodot iespēju pašapliecināties arvien jaunu izaicinājumu veikšanai.

Pasākumā piedalās fizioterapeiti, ergoterapeiti un citi speciālisti, informējot un izglītojot dalībniekus par iespējamām traumām, to iegūšanas mehānismiem, iespējām izvairīties no tām, kā arī apmāca dalībniekus veikt fiziskās aktivitātes pareizi. Vasaras sporta spēlēs var piedalīties arī dalībnieku ģimenes locekļi, īpašas aktivitātes ir paredzētas bērniem. Šova "Dejo ar zvaigzni" finālists Mārtiņš Oliņš plāno apzināt dejot gribētājus un sākt jaunu projektu ar regulārām deju nodarbībām puišiem un meitenēm ratiņkrēslos.

Dalībniekus sagaida arī balvas, izlozes, speciālistu konsultācijas un dāvanas no pasākuma atbalstītājiem, kuru vidū ir arī atbalsta fonds "Ziedot.lv", nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" un rehabilitācijas centrs "Baltezers".

LMSBB apvieno cilvēkus ar funkcionāliem un kustību traucējumiem. Lai popularizētu aktīvu, veselīgu dzīvesveidu un motivētu cilvēkus uzlabot savu dzīves kvalitāti, biedrība organizē laivu braucienus, piedalās pusmaratonu sērijā "Skrien Latvija", dodas laivu braucienos Liepājas, Daugavpils, Rīgas, Siguldas, Cēsu, Pāvilostas apkārtnē, piedalās maratonos, kur dalībnieki ratiņkrēslos īpaši tiek gaidīti un atbalstīti ne tikai no pasākumu rīkotājiem, bet arī no skatītāju puses. Jau trešo gadu biedrība rīko Vasaras sporta spēles, kurās piedalās gan cilvēki, kuri ikdienā izmanto ratiņkrēslu, gan dažādi speciālisti, kuri ikdienā darbojas medicīnas, sporta un vides pieejamības jomās.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti