Uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Norvēģijā dosies Kusas komanda

Latvijas komandas ar nozīmīgiem panākumiem iepriekšējos gados startējušas Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. 29.Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Norvēģijā, 5.-8.septembrī, ko rīko Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), piedalīsies komandas no Madonas novada Kusas pamatskolas.

 

Kusas pamatskolas 4.-6.klašu skolēni piekto gadu pēc kārtas septembrī dosies uz Norvēģiju, lai sacenstos ar citiem Eiropas jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

2013.gadā Melnkalnē tika izcīnīta 3.vieta, tāda pati vieta iegūta 2012.gadā sarežģītā Polijas trasē. Bijuši arī pirmā vieta Somijā, 3.vieta Maķedonijā un 5.vieta Francijā.

Ceļazīmi uz šīm sacensībām komanda, kuras sastāvā ir Santa Bērtiņa, Sabīne Blaua, Agita Lapsa, Ingars Kalniņš, Uģis Beķeris un Reinis Drozds, izcīnīja Ceļu satiksmes drošības derekcijas (CSDD) sacensību "Jauno satiksmes dalībnieku forums", kura fināls notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) atpūtas un sporta bāzē "Ronīši".

Tajās Kusas pamatskolas skolēni bija veiksmīgāki starp 32 skolu pārstāvjiem. Ja gadu iepriekš viņi savāca 100 punktus vairāk nekā otrās vietas ieguvēji, tad 2014.gada finālā ar iegūtajiem 842 punktiem pārsvars bija minimāls - tikai divi punkti. Kopumā mācību gada noslēgumā sacensībās bija iesaistītas vairāk kā 250 komandas.

Sacensību dalībnieki demonstrēja savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, sniedza pirmo medicīnisko palīdzību, demonstrēja zināšanas par velosipēda uzbūvi un tehnisko stāvokli, kā arī veica praktisko braukšanu. Tāpat skolēniem bija iespēja iepazīt pieaugušo velobraucēju demonstrētos trikus un brīvajā laikā piedalīties dažādās veiklības un atjautības sacensībās.

CSDD sacensības "Jauno satiksmes dalībnieku forums" rīkoja jau 21.gadu. Tajās piedalās 4.-6.klašu skolēni un sacensību mērķis ir uzlabot skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti