Tveicē iesaka īpaši sargāt bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Piektdien, sestdien un svētdien gaidāmajā karstumā īpaši iesaka sargāt un uzmanību pievērst bērnu veselībai, vērojot, lai tie nepārkarst, intervijās Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” saka dažādu institūciju pārstāvji.

Viņi atgādina, ka vecāki par saviem bērniem ir atbildīgi likuma priekšā.

Bīstami esot gadījumi, kad bērns paliek sakarsušā mašīnā viens, kamēr vecāki aiziet, piemēram, uz veikalu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste norādīja, ka nepieciešamības gadījumā glābēji ātri atbrauks un izsitīs automašīnas stiklu. Viņi jau būs izsaukuši arī mediķus, kas pārbaudīs mašīnā palikušā bērna veselību. Viņa ieteica bērna atradējam pašam logu nesist, jo to likums var traktēt kā cita īpašuma postīšanu. „Pašam cilvēkam labāk šīs pāris minūtītes pagaidīt,” teica Gribuste.

Arī „ātrās palīdzības” pārstāve Ilze Bukša norādīja, ka „bērnu vienu mašīnā nedrīkst atstāt ne uz mirkli”. Mašīnā nav termoregulācijas, kas nozīmē, ka gaiss spēkratā dažās minūtēs var sakarst līdz 40 un pat 50 grādiem. „Tad nu pašiem jāiedomājās, cik ilgi mēs varētu šādu karstumu izturēt,” teica Bukša. Viņa piebilst, ka arī pieaugušie var pārkarst – reibonis, krampji, nelaba dūša ir pazīmes, kas liecina par pārkaršanu un nepieciešamību meklēt patvērumu.

Arī Tiesībsarga biroja pārstāve Ruta Siliņa atzīst, ka cilvēkiem nav tiesību izsist svešas mašīnas logu pat tad, ja šī rīcība ir cēlu mērķu vadīta – izglābt tajā esošu cilvēku vai bērnu. Taču viņa atgādina, ka vecākiem par šādu paviršību var kādu laiku ierobežot vecāku aprūpes tiesības.

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žurnālists Toms Bricis uzsver, ka tveice būs visu nedēļas nogali. Tad sekos negaisi un gaisa temperatūra kritīsies. Jaunās nedēļas otrajā pusē kļūs vēl vēsāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti