Slīteres nacionālajā parkā uzlabos dabas izglītības centru

Slīteres nacionālajā parkā plāno pilnveidot dabas izglītības centru, kas iekārtots Šlīteres bākas namiņā. Tā portālu lsm.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Andra Ratkeviča.

Izglītības centrs tiks aprīkots ar dabas izpētes aprīkojumu un prezentācijas tehniku, lai parka speciālisti varētu pilnvērtīgi vadīt dabas izziņas nodarbības.

„Plānotie izglītības centra uzlabojumi dos iespēju bērniem un pieaugušajiem kopā ar parka speciālistu mūsdienīgā veidā izzināt Slīteres nacionālā parka dabas bagātības. Ir daudz interesantāk un arī vieglāk apgūt dažādas izzinošas tēmas, ja tās tiek pasniegtas, apvienojot gan jaunākās tehnoloģijas, gan spēļu elementus,” sacīja Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Slīteres nacionālā parka Šlīteres bāka un tās teritorija kalpo dabas izglītības mērķiem kopš 2002. gada. Šlīteres bākas namiņā jau iebūvēts unikāls objekts – dobumaina dižozola makets dabiskā lielumā, kas palīdz ieraudzīt un izprast, cik nozīmīgi šādi koki ir dabas daudzveidībai.

Slīteres nacionālais parks dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajiem augiem un 60% Latvijas sūnu sugu.

Nacionālajā parkā sastopami nelieli, cilvēkam maz pazīstami, reti sastopami dzīvnieki, kā smilšu krupis, sila ķirzaka, spožais praulgrauzis, lielais dižkoksngrauzis. Teritorijā dzīvo arī mežu „karalis” lūsis, ūdeņu saimnieks ūdrs un lielākais no meža putniem – mednis.

Statistikas dati liecina, ka pasaulē ceturtdaļai zīdītāju un 13% putnu sugu draud izmiršana. Sugu saglabāšanā iesaistījies uzņēmums „Samsung”, kas Slīteres izglītības centram atvēlējis nedaudz vairāk kā 3100 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti