Siguldas Ķeizarskatā atjaunos izpostīto vides objektu «Sēnīte»

Pirms mēneša Siguldā izpostītā Ķeizarskata infrastruktūras objekta Sēnīte atjaunošanai nepieciešamo līdzekļu meklēšanā iesaistījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Aicinājumu palīdzēt atsaucās Latvijas kūdras ražotāju asociācija, informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Skatu vietas atjaunošanā Latvijas kūdras ražotāju asociācija piekritusi palīdzēt ar 1500 eiro ziedojumu, kuru izlietos vēsturiskās vietas Ķeizarskata infrastruktūras objekta - sēnītes formā veidotas nojumes ar soliņu atjaunošanai.

Līdztekus līdzekļu meklēšanai, tika gatavots arī labiekārtošanas projekts sēnītes formas nojumes ar soliņu konstrukcijas atjaunošanai.

Septembra beigās tas tika iesniegts Siguldas būvvaldē saskaņošanai. Pateicoties Latvijas kūdras ražotāju asociācijas ziedojumam, tuvākajā laikā Ķeizarskatā plānots uzsākt darbus un vēsturiskās skatu vietas infrastruktūru varēs pilnībā atjaunot tās sākotnējā izskatā. 

Iepriekš vēstīts, ka Siguldas Kaķīškalnā 1.septembrī vēsturiskajā skatu vietā Ķeizarskatā tika konstatēti postījumi. Sēnītes formā būvētās nojumes konstrukcija bija dedzināta un pēc tam nogrūsta lejā pa krasta nogāzi.

Valsts policija šī vandālisma akta izmeklēšanu vēl turpina. Tāpēc ikviens, kam zināma kāda informācija par Ķeizarskata postītājiem, aicināts zvanīt uz DAP pa tālruņa numuru 67509545 vai Latvijas Valsts policijas Siguldas iecirkni pa tālruņa numuru 67950402 vai 67950407.

Sēnītes formā būvētās nojumes ir viena no Gaujas nacionālā parka (GNP) un Siguldas vizītkartēm. Tās kalpo gan kā patvērums no lietus vai atpūtas vietas sagurušiem ceļotājiem, gan pieturpunkts nesteidzīgai apkārtnes ainavu vērošanai. Ķeizarskats jau izsenis ir tūristu vidū ļoti iecienīta un vēsturiski nozīmīga vieta, jo ar to saistās būtiski notikumi Siguldas pilsētas dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti