Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Liellopu nāvē saimniece sevi nevaino

Dienas ziņas

Meklē veidus sociālās drošības tīkla uzlabošanai

Sēlijas sporta skolotāji tiekas Ilūkstē

Sēlijas sporta skolotāju ikgadējā semināra fokusā – peldēšanas vingrinājumu apguve

Sporta skolotājam jāpārzina viss – sākot no dažādu sporta veidu pamatiem līdz pat psiholoģijai un drošības jautājumiem. Liela nozīme ir praktiskajai pieredzei, taču papildu mācību kursi mēdz būt tikai teorētiski. Lai to mainītu, Sēlijas sporta skolotāji jau otro gadu tikās seminārā, kur jaunākās mācību metodes izmēģina praktiski. Šogad pedagogi plašāku uzmanību pievērsa peldēšanas vingrinājumu apguvei mācību stundās. 

Dzīve – tā ir kustība, – ar šādu moto Ilūkstes novadā notika jau otrais Sēlijas sporta skolotāju seminārs – praktikums. Kopumā ap 40 sporta pedagogi un treneri no Jēkabpils, Aknīstes, Jaunjelgavas un citiem Sēlijas novadiem šajā gadā tikās Ilūkstē. Šoreiz lielāku vērību pievēršot volejbola un handbola spēļu, kā arī peldēšanas nodarbību norisei. Šis Sēlijā ir vienīgais pasākums sporta skolotājiem, kur kursos gūtā pieredze rādīta arī praktiski.

Šobrīd lielākās grūtības sportā sagādā skolēnu veselības stāvoklis. Daļa skolēnu no sporta nodarbībām ir atbrīvoti vispār. Tikmēr tie, kas ar sportu nenodarbojas profesionāli, ir maz ieinteresēti piedalīties fiziskās aktivitātēs. Ja lauku reģionos bērni sporta stundas vēl apmeklē regulāri, lielāko pilsētu skolu audzēkņi ir jāmudina kustēties un rūpēties par fizisko sagatavotību.

"Ir ļoti daudz jāpiedomā, lai viņus motivētu stundā izkopt savas kustības, savu veselību. Bet ļoti daudz arī trenerim jādomā, kā motivēt audzēkni uz augstiem sasniegumiem," sacīja sporta skolotāja no Jaunjelgavas vidusskolas Anita Jegorova.

Ilūkstes novada pieredze rāda, ka skolēnus vairāk pievērsties sportam motivē ne tikai inovatīvas mācību metodes, bet arī sakārtota sporta infrastruktūra.

Lai gan Ilūkste ir maza pilsēta Latgales nomalē, tomēr mazliet vairāk nekā pirms gada uzbūvētais peldbaseins šeit ir attaisnojis savu vērtību.

Praktikuma laikā skolotāji izzināja dažādus ūdens blīvuma pretestības vingrinājumus, to, kā pareizi veikt izelpu ūdenī un cik liela nozīme ir peldēšanai skolēnu ikdienā.

"Ir visādas bīstamas situācijas uz ūdens. Protams, jebkuram bērnam ir jāiemācās tās bīstamās situācijas [pazīt], iziet no tām. Ja mēs sākam kaut kādus uzdevumus mācīties ūdenī, tad mums ir vieglāk brīvā dabā," atzina Ilūkstes novada sporta trenere peldēšanā Snežana Bondare.

Arī turpmāk Sēlijas sporta skolotāji iecerējuši organizēt seminārus ar praktiskiem piemēriem un cer, ka gadu no gada pieredzes apmaiņa notiks arvien plašākā mērogā, aptverot visu Latgales reģionu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt