«Sauleskrēms» un ērti apavi, bet bez mobilajiem kabatā – padomi skolēniem dziesmu svētkos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas notiks no 6. līdz 12.jūlijam, sabrauks vairāk nekā 37 tūkstoši dalībnieki – sākot no pirmsskolas vecuma bērniem līdz jauniešiem ap  22 gadiem. Tāpēc svētku organizatori un dažādi dienesti Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” dalās ar padomiem, par ko būtu jāpiedomā pašiem dalībniekiem, viņu vecākiem un arī pilsētniekiem.

Svētku dalībniekus pārvadās vairāk nekā 1100 transporta līdzekļi, lielākoties autobusi, kas pārvietosies dažādās vietās Rīgā – gan mēros ceļu uz koncertiem, gan mēģinājumiem. Tāpēc dziesmu svētku izpilddirektore Agra Bērziņa mudina šoferus būt uzmanīgiem.

Tāpat aicina vecākus bērnus nevest individuāli - gan uz mēģinājumiem un koncertiem kolektīvi ieradīsies kopā, jo piebraukt ne pie Mežaparka Lielās estrādes, ne pie Daugavas stadiona nebūs iespējams. „Lai neradītu lieku stresu bērniem par to, ka nokavēs un kā atradīs savējos, aicinātu visus klausīt skolotājus, ievērot nosacījumus, ko saka skolotāji, kolektīvu vadītāji un atbildīgās pavadošās personas,” mudina Bērziņa.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Mazsalacas novada koordinatore Dace Jurka stāsta, ka ar vecākiem ir runāts par to, cikos būtu vislabāk sazvanīties ar bērniem.

Tāpat ir mudinājumi mēģinājumu laukumos atteikties no telefoniem un planšetēm kabatās. Mobilie tālruņi paliks skolās, kurās dežūrēs apsardze.

Katrā mītnes vietnē visu diennakti būs apsardze, un tajās varēs iekļūt vai nu ar atbilstošām aprocēm vai identifikācijas kartēm. Arī mediķis būs katrā šādā ēkā un visās pasākumu vietās. Lai gan valsts un pašvaldības policija strādās pastiprinātā režīmā, tomēr mudina būt uzmanīgiem no garnadžiem un vērtīgākas lietas likt drošākās aiztaisāmajās kabatās.

Ieteikumi, ko likt bērnam mugursomā:

  • Dvielīti, varbūt pat vairākus;
  • Zobu pastu un zobu birsti;
  • Zeķes;
  • Drēbes gan siltākam, gan vēsākam laikam;
  • Aizsargkrēmu pret sauli;
  • Ērtus apavus.
  • Aizliegti ir lietussargi, tāpēc lietusmētelis var noderēt.
  • Nedaudz skaidras naudas makā var noderēt.

Mudina somu kārtot bērniem un vecākiem kopā.

Svētku organizatori katram dalībniekam dāvinās cepurītes, kas var noderēt saulainā laikā, arī somiņu, uz kuras būtu jāieraksta gan bērna vārds, gan kolektīvs, ar kuru kopā viņš ieradies. Dažas pašvaldības iegādājušas arī lietusmēteli un krekliņu.

Dalībnieki būs nodrošināti ar dzeramo ūdeni puslitra pudelēs, jo iepriekšējos svētkos lielās pusotra litra pudeles sakarsa un daļēji palika neizdzertas.

Mediķu padomi dalībniekiem ir nemainīgi ik gadu:

  • Cepurītes ir ne tikai jātur somās, bet arī jāvalkā uz galvas;
  • Pietiekošā daudzumā jādzer ūdens;
  • Saulainā laikā jālieto aizsargkrēms  pret saules stariem;
  • Tāpat nevajadzētu ilgstoši sauļoties, lai netiktu pie saules dūriena.

Lai gan padomi visiem ir zināmi, vecākiem un koordinatoriem vēlreiz tie jāizrunā ar bērniem, aicina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Renāte Pupele.

„Ja ir liela pārkaršana, bērns var neatgriezties uz savu dejošanu vai dziedāšanu. Ja tu gribi baudīt svētkus, tad tomēr vajadzētu domāt par savu veselību,” teic mediķu pārstāve.

Tāpat dziesmu svētki ir laiks, kad satiekas daudz draugu, tomēr dalībniekiem naktīs vajadzētu izgulēties, lai nepārgurtu.

Ja bērniem ir hroniskas saslimšanas vai alerģijas, tad vecākiem būtu jāparūpējas par medikamentiem līdzņemšanai. Bērni jāmudina vērsties pēc palīdzības, tiklīdz tāda ir nepieciešama.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti