Pirmklasniekiem māca šķirot atkritumus

Pirms skolēnu rudens brīvlaika Rīgas Centra humanitārā vidusskolas (RCHV) pirmo klašu skolēni apguva zināšanas par atkritumu šķirošanu un otrreizēji izmantojamām izejvielām. Nodarbībās izrādījās, ka bērni apzinās, kāpēc nepieciešama atkritumu šķirošana.

Aizvadot skolēnus rudens brīvlaikā, 24.oktobrī RCHV pirmo klašu skolēniem notika nodarbības, kurās bērni apguva prasmes atkritumu šķirošanā. Kopumā tika aizvadītas četras nodarbības, kuras vadīja izlietotā iepakojuma apsaimniekotāja “Zaļā josta” pārstāvji kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes ekonomikas studentiem.

RCHV pirmo klašu skolēni uzzināja atkritumu šķirošanas pamatprincipus, kā arī to kādus atkritumus Latvijā iespējams nodot otrreizējai pārstrādei, un kuri atkritumi tomēr metami kopējā sadzīves atkritumu konteinerā.

Nodarbību padarīja atraktīvāku un bērniem aizraujošāku “Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš, kas ar viktorīnas un spēļu palīdzību pārbaudīja bērnu zināšanas atkritumu šķirošanā, mācīja pareizi šķirot dažādus līdzpaņemtos iepakojuma atkritumus, kā arī pamācīja, kā rīkoties, lai atkritumu šķirošana ienāktu arī viņu ģimenē.

Gandrīz visi bērni jau pirms nestandarta nodarbībām izprata atkritumu šķirošanas principus un apzinājās, kādēļ atkritumi vispār ir jāšķiro.

Tas liecina par to, ka sabiedrības vides izglītības līmenis ir augsts un vides organizāciju centieni nodrošināt bērnus ar nepieciešamo informāciju par pareizu rīcību ar atkritumiem ir palikuši bērnu atmiņās.

Izvēloties nodarbību noris pēdējā mācību dienā pirms skolēnu brīvlaika, tika mērķtiecīgi domāts par pirmklasnieku uzrunāšanu, lai iegūtās zināšanas bērni varētu praktiski pielietot brīvlaika gaitās, vienlaikus iesaistot visu ģimenei atkritumu šķirošanā. 

Diemžēl nodarbībās vien daži bērni katrā klasē ar lepnumu varēja apgalvot, ka viņu ģimenē tiek šķiroti atkritumi, informēja "Zaļā josta". 

Tomēr pati otrreizējo izejvielu savākšanas infrastruktūra vēl nav līdz galam pieejama visiem iedzīvotājiem, tādēļ vides apsaimniekošanas uzņēmumi turpina darbu pie otrreizējo izejvielu savākšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt