Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Ebeli un muzikantu kompāniju «Tandēms trijatā»

Rīta Panorāma

Rudens sezonā pieaug pamesto mājdzīvnieku skaits

Intervija ar Juriju Perevoščikovu par iespējām kā cīnīties ar gripas vīrusu

Pirmais vīrusu vilnis jau sācies; atgādina par vakcinēšanos pret gripu

Pirmais vilnis, kad aktīvāk sāk cirkulēt dažādi elpceļu vīrusi, jau ir sācies, savukārt gripas sezona vēl priekšā, un pašlaik nevar prognozēt, kāds gripas paveids cirkulēs, taču jebkurā gadījumā mediķi iesaka vakcinēties, LTV “Rīta panorāmai” sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Liela daļa elpceļu vīrusu izvēršas ar ierasto scenāriju – iesnām, kakla sāpēm, nepatīkamu pašsajūtu.  

Pirmais vīrusu cirkulēšanas vilnis sākas pēc vasaras brīvdienām, kad ļoti daudz vīrusu izplatās skolās un bērnudārzos, un pēc tam tie izplatās arī pieaugušo vidū, atzina Perevoščikovs.

Savukārt prognozēt, kāda būs gripas sezona šobrīd nevar, tā katru reizi mainās. Taču vakcīnas satur vielas, kas ļauj pretoties galvenajiem gripas veidiem, tāpēc mediķi iesaka vakcinēties.

Tāpat svarīgi ievērot higiēnu, jo gripai inkubācijas periods ir ļoti īss, divas trīs dienas, un sākumā cilvēks var pat nejust, ka ir saslimis, bet jau var aplipināt apkārtējos.

Ceturtdien mediķi arī sāk sabiedrības informēšanas kampaņu "Neļauj gripai sevi noķert!", lai veicinātu iedzīvotāju vakcinēšanos pret gripu un palielinātu izpratni par vakcinēšanās nozīmi

Pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits, bet efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu, ir ikgadēja vakcinācija. Kaut arī Latvijas iedzīvotāju vidējais imunizācijas līmenis ar sezonālo pretgripas vakcīnu ir palielinājies visās vecuma grupās, tas joprojām ir ļoti zems.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti