Rīta Panorāma

Igaunijā apstiprina 12 Covid-19 omikrona gadījumus

Rīta Panorāma

Vidējā ātruma kontroles sistēmu plāno ieviest nākamgad

Revakcinācija varētu samazināt Covid-19 omikrona radītās sekas

«Pfizer»/«BioNTech» vakcīnas ražotāji: pēc trīs devu saņemšanas ir nodrošināta aizsardzība pret Covid-19 omikrona paveidu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Farmācijas kompānijas “Pfizer” un “BioNTech” trešdien paziņoja, ka to radītā koronavīrusa vakcīna pēc trīs devu saņemšanas nodrošina efektīvu aizsardzību pret Covid-19 vīrusa jauno omikrona paveidu. Iepriekš bija izskanējušas bažas, ka līdzšinējās vakcīnas nebūs efektīvas pret jauno paveidu, kas ir ievērojami lipīgāks.

“Pfizer” un “BioNTech” pētījums veikts laboratorijas apstākļos. Uzņēmumi vēsta, ka “Pfizer”/“BioNTech” vakcīnas trīs devas neitralizē Covid-19 omikrona variantu.

Saņemot trešo devu (balstdevu), aizsardzība uzlabojas vairāk nekā 25 reizes, salīdzinot ar divām devām. Pētnieki spriež, ka ar divām devām varētu nepietikt pilnīgai aizsardzībai, tomēr arī divas devas saņēmušie ir vairāk pasargāti pret smagu saslimšanu ar Covid-19 omikrona variantu.

“Lai gan divas vakcīnas devas var sniegt aizsardzību pret smagu slimības gaitu, ko izraisījis omikrona paveids, no šiem sākotnējiem datiem ir skaidrs, ka aizsardzība uzlabojas ar mūsu vakcīnas trešo devu,” vēsta “Pfizer” vadītājs Alberts Burla.

“Nodrošināt, lai pēc iespējas vairāk cilvēku būtu pilnībā vakcinēti ar divām devām un balstdevu, ir labākais veids, kā novērst Covid-19 izplatīšanos.”

Pasaules Veselības organizācija (PVO) tikmēr paziņojusi, ka pašlaik pieejamām vakcīnām vajadzētu pasargāt no smagas saslimšanas gaitas cilvēkus, kuri inficējušies ar Covid-19 omikrona paveidu.

PVO vēsta, ka līdz šim vismaz viens inficēšanās gadījums ar omikrona paveidu ir reģistrēts jau 57 valstīs.

PVO vadošie zinātnieki uzskata, ka Covid-19 omikrona paveids varētu nebūt bīstamāks par citiem vīrusa paveidiem. Tāpēc esot maz ticams, ka omikrona paveids varētu pilnībā apiet vakcīnas.

Līdz šim apstiprinātās Covid-19 vakcīnas esot apliecinājušas savu efektivitāti pret visiem iepriekš zināmajiem vīrusa paveidiem un nekas neliekot domāt, ka to iedarbība pret omikrona paveidu varētu būt zemāka.

“Pfizer” un “BioNTech” vēsta, ka tieši omikrona paveidam pielāgoto vakcīnu varētu sākt piegādāt nākamā gada martā. Uzņēmumi plāno, ka nākamgad kopumā saražos četrus miljardus devu Covid-19 vakcīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti