Peldsezona oficiāli sākas 15.maijā, bet Zilā karoga jūras piekrastes jau sāk tai gatavot

Liepājas, Jūrmalas, Saulkrastu, Engures un Ventspils pilsētas pašvaldības jau gatavojas peldsezonai. Šo pašvaldību atsevišķās jūras pludmalēs pērn plīvoja Zilais karogs. Tas ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko piešķir par atbilstošu ūdens un vides kvalitāti, kā arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un aktivitātēm vides izglītībā.

Visās pašvaldībās aktīvākie kāpu un jūras piekrastes uzkopšanas darbi, kā arī ūdens piesārņojuma analīzes sāksies jau pēc nedēļas, taču citas ekoloģiskajam statusam nepieciešamās aktivitātes pašvaldībās notiek visu cauru gadu. Tās ir, piemēram, vides izglītības aktivitātes skolās, bibliotēkās un muzejos. Pašvaldības aicina arī iedzīvotājus iesaistīties uzkopšanā Lielās talkas dienā. Par darbiem Liepājā vairāk stāsta pilsētas pašvaldības Vides un veselības daļas pārstāve Dace Liepniece:

„Pludmale tiek sagatavota līdz sezonas sākumam, kas ir 15.maijs. Tātad līdz tam laikam visas peldvietas tiek sakoptas un tiek izvietots inventārs, kā arī nodrošinātas visas tās prasības, kas ir vajadzīgas. Zilā karoga peldvietās, tur ir vairāk drošības prasības, kas attiecas uz drošības nodrošināšanu un uz servisa pieejamību, - tie ir glābšanas dienesti, tā ir arī ūdens pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Aprīlī, kad jau sāksies tie aktīvākie uzkopšanas darbi, tad aktīvāk uzkops gan pludmales, gan kāpu zonu un smilšaino daļu.” 

Pagājušajā gadā Zilie karogi plīvoja 12 peldvietās. Bez jūras piekrastes teritorijām par zilā karoga standartiem atbilstošām un labiekārtotām peldvietām tika atzītas arī Kuldīgas peldvieta „Mārtiņsala” un Jēkabpils pilsētas Radžu peldvieta. Ik gadu pašvaldības peldvietas Zilā karoga statusam piesaka atkārtoti un to atbilstību vērtē Vides izglītības fonds. Šogad pieteiktas jau 16 peldvietas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt