Dienas ziņas

Meklē risinājumus Cēsu sarežģītajai transporta shēmai

Dienas ziņas

Skrejriteņu «DIP-DAP» iepakojums - labākais pasaulē

Augļkopji bažīgi par ražu kaitēkļu dēļ

Nenomiglotā ābeļdārzā kaitēkļi nomērdē ābolus

Aknīstes novada zemnieks Andris Zībergs šajā pavasarī nepaguva savu ābeļdārzu nomiglot īstajā brīdī. Lapu blusiņas nodarīja lielu skādi ābelēm - izsūcot augu sulu, kaitēkļi izraisīja ziedu nobiršanu.

Man lapu blusiņa masveidā nekad nav bijusi, jo ir bezlapu stāvoklī jāmiglo, kad ir mazi punpuri. Nepaspēju nomiglot, nogriezu zarus, nebiju iznesis, nevarēja braukt iekšā ar miglotāju. Kaut gan arī par vēlu pamanīju, viņas ir diezgan agri jāmiglo. Un milzīgā daudzumā bija, tā pirmo reizi gadījās,” saka z/s „Kalna Rūdupes” īpašnieks Andris Zībergs.

Šobrīd gan kukaiņus Andra dārzā  vairs nevar pamanīt, dārzs ir nomiglots. To, ka šogad bez ķīmijas neiztikt, atzīst arī ābolu audzētāji "Poceros" Viesītes novadā. „Lai cik tas paradoksāli, pēc aukstās ziemas kukaiņu ir vairāk, protams, mūsu dārzos ir grūti ko parādīt, (..) pēdējos gados ir savairojies mazais salnas sprīžmetis, vecākos dārzos viņš var noēst tā, ka ābele paliek gandrīz bez lapām un izskatās tāda kā nokaltusi,” norāda kooperatīvās sabiedrības „Poceri” agronoms Aldis Bērziņš.

Agronoms iesaka arī privāto piemājas dārzu saimniekiem uzmanīgi  raudzīties, vai dārzos nav savairojušies nevēlamie kaitēkļi. To vēl šogad, raugoties pēc prognozēm, solās būt daudz.

Būs ābolu tinējs - tie ir mazi tārpi, kas iet ābolos iekšā; sola diezgan daudz. (..) Tāpat arī kraupis, kas ir būtiskākā slimība mūsu apstākļos, un pie patreizējā mitruma un siltuma viņam ir ļoti labvēlīgi attīstības apstākļi,” skaidro Bērziņš.

Arī tajās saimniecībās, kuras, raugoties pēc nepieciešamības, savus dārzus apstrādā ar ķīmiju, ābolu raža šogad solās būs krietni mazāka nekā pērn. Laika apstākļi kaitēkļiem ir labvēlīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti