Nelegālie murdi Rīgas centrā pretim Centrāltirgus zivju paviljonam

Lielu nekaunību demonstrējuši maluzvejnieki, kuri nolēmuši nodarboties ar nelegālu zvejošanu rūpnieciskos apmēros Daugavā pie Zaķusalas. Valsts policijas pārstāvji un Vides dienesta inspektori ceturtdienas, 19.jūnija, rītā no upes izvilkuši iespaidīgus nereģistrētus zvejas rīkus.

"Jābūt lielam nekauņam un ļoti pārdrošam, lai nelegālus zvejas rīkus liktu pašā Rīgas centrā," saka vides inspektori un policisti, kuri ceturtdienas rītā no Daugavas izvilka rīkus, kas bija paredzēti liela apjoma nelegālai zivju ieguvei.

Pēc negulētas nakts, kas pavadīta tvarstot maluzvejniekus Babītes ezerā, Vides dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes inspektori kopā ar Valsts policiju 19.jūnija rītā aizsteigušies vēl uz Zaķusalu, kas ir iecienīta makšķernieku vieta. Kāds vīrs, kurš te katru dienu spiningo, ceturtdienas rītā pamanījis, ka naktī Daugavā ielikts nelegāls tīkls. Virve apsieta ap resnu koku, bet otrs galā pazūd Daugavā.

"Vakar nekas tāds neesot te bijis," saka vīrs. Tikmēr policisti tik velk un velk. Visu garo virvju mudžekli nav pat iespējams izvilkt. Galā bija piestiprināti arī vismaz astoņi enkuri.

Kā stāsta inspektori, acīmredzot, naktī kāds sācis gatavoties nelegālai rūpnieciskai zvejai.  Savilcis visu nepieciešamo, lai varētu Daugavā izlikt nelegālu murdu un ķert zivis lielos daudzumos.

Ja tas būtu licencētas zvejas rīks, tad īpašnieks būtu atstājis tīklu bojas ar karodziņiem. Iespējams, kāds bija izdomājis, ka varēs nemanīti zvejot licencēta murda aizsegā.

Parasti nelegālās rūpnieciskās zvejas lomi nonāk tirgū, un ironiski - atradums ir tieši iepretim Centrāltirgus zivju paviljonam.

Par nelikumīgu zivju ieguvi var draudēt naudas sods līdz 700 eiro. Policisti uzsver, ka šis ir nopietns pārkāpums. Šādi izlikti zvejas rīki apbraud arī cilvēkus. Tajos var ieskriet motorlaivas un notikt nelaimes gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti