Dienas ziņas

Virtuāla nauda – reālas briesmas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauns valsts apmaksāts bērnu zobārstniecības kabinets

Liepājā jauns valsts apmaksāts bērnu zobārstniecības kabinets

Oktobrī Liepājā atvērts jauns bērnu zobārstniecības kabinets, kur bērniem līdz 18 gadu vecumam tiks sniegti gan no valsts budžeta apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi, gan zobu labošana pilnā narkozē, kas līdz šim par valsts naudu bija pieejama tikai Rīgā. Pārcelties uz Liepāju un strādāt jaunajā kabinetā Zobārstniecības poliklīnikā piekritusi līdz šim galvaspilsētā dzīvojusi bērnu zobārste. Pilsētas domes vadība cer samazināt laiku, kas mazajiem liepājniekiem jāgaida rindā pie valsts apmaksāta zobārsta – pašlaik tie ir aptuveni divi gadi.

Pirms dažiem gadiem pensionējās vairāki Liepājas reģionālās slimnīcas filiāles – Zobārstniecības poliklīnikas bērnu zobārsti, taču jaunus speciālistus viņu vietā atrast neizdevās. Uz valsts apmaksātiem bērnu zobārstniecības pakalpojumiem izveidojās gara rinda. Pašlaik tajā gaida aptuveni 1300 bērnu.

“Vienreiz mēs gaidījām gandrīz divus gadus, tagad gadu. Saistībā ar to ir vairāk caurumu zobos, ir problēmas,” sacīja sešu bērnu audžumamma Ineta Pauļuka.

Līdz šim Liepājā valsts apmaksātu zobu labošanu bērniem nodrošināja tikai trīs speciālisti. Domes vadība stāsta, ka darbam Liepājā uzrunāti vairāki rezidenti, solot viņiem speciālu stipendiju, garantētu vietu atvasēm bērnudārzā, pabalstu dzīvokļa īrei, taču interesentu nav bijis.

Arī Liepājā privātpraksēs strādājošie zobārsti par valsts naudu labot zobus bērniem atteikušies.

“Valsts atmaksātais pakalpojums nav pietiekams, lai zobārstiem būtu finansiāla interese to sniegt. Pietiekami liela birokrātija, lai saņemtu šos atmaksātos čekus un rēķinus. Ja ir vēl kāds brīnumtriks, ko varam piedāvāt, gribētu to dzirdēt no sabiedrības, ko varam darīt, lai atrisinātu problēmu pilnībā,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”).

Bijusī liepājniece, zobārste Airisa Zīdere aptuveni 30 gadus strādāja Rīgā un uz Liepāju brauca izmeklēt bērnus, kuriem vēlāk galvaspilsētā bija paredzēta zobu labošana pilnā narkozē. Viņai radusies ideja, ka šo valsts apmaksāto pakalpojumu vajag nodrošināt arī ārpus Rīgas. Uzzinot, ka ārste idejas īstenošanas gadījumā gatava pārcelties uz Liepāju,

pilsētas dome un reģionālā slimnīca kopumā ieguldīja vairākus desmitus tūkstošus eiro, lai iegādātos nepieciešamo aprīkojumu.

“Dienā vidēji tiek pieņemti 20 bērni – tas ir daudz. Uz narkozi mums jau ir rinda – 80 bērni. Gaidām anesteziologu brigādi, novembrī sāksim ārstēt zobus narkozē,” pastāstīja Airisa Zīdere.

Liepājas reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe lēš, ka ārstes darbs ļaus izkustināt gaidīšanas rindu.

“Viens ārsts nevar atrisināt visas pilsētas problēmas, bet ceram, ka tas ir liels solis uz priekšu. Līdz ar šīs dakteres piesaisti, kura bija mācībspēks Stradiņa universitātē, mums pavērsies lielāka iespēja piesaistīt vēl kādu,” apliecināja Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt