Latvijā atklāj pasaulē pirmo viroterapijas ekselences centru

Jūrmalā darbu sācis pasaulē pirmais viroterapijas ekselences centrs, kur vēzi ārstēs ar vīrusu, kas spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgā audzēja šūnas. Klīnika cer piesaistīt tā sauktos medicīnas tūristus.  

Vēža viroterapijas klīnikas izveidē investēts pusmiljons eiro. Vienlaikus tur varēs uzturēties 12  pacienti. Ārstēšana notiks ar pirmo klīniskajā praksē ieviesto vīrusu "Rigvir" jeb Rīgas vīrusu, kuru pirms pusgadsimta atklāja profesore Aina Muceniece.

“Šis nav brīnumlīdzeklis, bet  situācijas, kad cilvēkam ir veikta primārā ārstēšana, operācija, audzēja lielā masa ir izņemta. Šāda viroterapija sameklē vēža šūnas organismā un ierosina virkni procesu, kas  noved pie šūnu bojāejas -, tad, protams, tā ir laba metode,” norāda profesore, Veselības ministrijas galvenā speciāliste onkoloģijā Dace Baltiņa.

Šis gan būs maksas pakalpojums, un vairākums pacientu būs ārzemnieki. Pacientiem nodrošinās augstu servisu un terapiju gan klīnikā, gan attālināti, kad pacients atradīsies novērošanas stadijā savā mītnes zemē.

Līdz šim "Rigvir" terapijas pacienti, kuri ieradās no ārzemēm, to saņēma privātklīnikās un dzīvoja viesnīcās. Latvijas iedzīvotāji - vēža slimnieki - viroterapiju var saņemt ambulatoriski arī citās medicīnas iestādēs. Vīrusa preparāts "Rigvir" ir iekļauts valsts kompensējamo zāļu sarakstā.

Saistītie raksti
4 komentāri
Māra
Taisnība, viroterapiju izmanto ārkārtīgi daudz ārzemju pacientu, arī latvieši saņem gan ārstēšanos gan ārstu konsultācijas, gan cenu atlaides. Rigvir ir mūsu Nokia, šis zinātnieces A. Mucenieces mantojums tiek novērtēts un nests pasaulē, lai ārstētu cilvēkus, kas saskārušies ar šo diagnozi.
Ziedonis
Brīnumlīdzelkis atļauts lietošanai Latvijā un Gruzijā. Kāpēc tad neviens Eiropā pēc tā nealkst? Latvijas iedzīvotāji izmēģinājumu trusīši? Lasīju, ka šīs zāles nav izpētītas.
Pusdiena
Palasi rūpīgāk. Ja kādam, nedod Dievs ir audzējs, ir audzējs, viņš darīs visu, lai izglābtos. Šī terapija, ja salīdzina ar ķīmijterapiju, ir pelde destilētā ūdenī.
to Ziedonis
Neviens taču Tev, Latvieti ar varu neko nespiež :) Savukārt es lasīju, ka gan Amerikāņi, gan Krievi un Eiropieši prot novērtēt šo unikālo Latvijas izgudrojumu un ir gatavi maksāt lielu naudu ( cik saprotu , tad Latviešiem šīs zāles ir par brīvu). Amerikas producents pat tikko bija uzņēmis dokumentālu filmu par Latvijas Rigvir. Bet mēs tautieši tik turpinam gānīties :)
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti