Ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Cilvēkiem atrodoties mājās pašizolācijā un veicot gan remontu, gan dārza darbus, ievērojami pieaudzis sadzīves traumu skaits. Rīgas Austrumu slimnīcas Rokas un plastiskās ķirurģijas nodaļas ārsti ik dienu sniedz palīdzību sešiem līdz astoņiem cietušajiem. Turklāt jebkura operācija iespējama tikai tad, kad ir noskaidrots, vai pacients nav Covid-19 pozitīvs. Inficētos operē aizsargtērpos.

Ar veselo roku Ēriks rāda, cik operāciju viņam bijis. Piecas! Bet pirms tam - stundas, gaidot Covid-19 analīžu rezultātus. Un vēl pirms tam - ripzāģis un cerība beidzot uztaisīt smuku sētiņu ērkšķogām un jāņogām.

“Apturēju ar roku ripzāģi, un viss,” stāsta Ēriks. Tagad viņš saka – nekad nevajag pārkāpt drošības noteikumus.

Tikmēr Latvijas Plastiskās un mikroķirurģijas centra vadītājs Kalvis Pastars stāsta, ka ik dienu centrā nonāk vidēji pieci, seši cilvēki ar traumām. Un nedēļā viena amputācija. Tendence nav īsti laba – norāda Pastars.

Covid-19 laiks ieviesis jaunas izmaiņas. Katru pacientu uztver kā Covid-19 pozitīvu, pirms analīzes nav apstiprinājušas pretējo. Un tas nozīmē, ka operācija ir jāgaida tik ilgi, kamēr ir zināma atbilde.

Bet, ja tiktu lietoti - pēc dažu domām - ”tie štrunta” cimdi vai zābaki, iespējams, uz slimnīcu vispār nebūtu jābrauc. Ārsti atgādina – darba drošība ir pirmajā vietā. Bet alkohols un zāģis nav savienojami vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti