Godinās tos, kas savu ķermeni ziedojuši medicīnas attīstībai

Piemiņas pasākumā Mārtiņa baznīcā godinās cilvēkus, kuri savu ķermeni ziedojuši medicīnai un zinātnei.

Šādu piemiņas tradīciju Rīgas Stradiņa universitāte aizsāka pirms 13 gadiem kā pateicību tiem, kuri savus ķermeņus pēc nāves novēlējuši universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūtam. Tur tie vēlāk kļūst par Medicīnas fakultātes studentu galveno pētniecības objektu.

„Mums ir kaut kā īpaši jāatzīmē cilvēki, kas sevi ir ziedojuši medicīnas un zinātnes vajadzībām. Bez cilvēku preparēšanas, mirušu cilvēku preparēšanas nevar iemācīties to ķermeni,” saka institūta direktore, profesore Māra Pīlmane.

„Lai arī mums ir datorprogrammas un daudzas dažādas mulāžas, to pat pasaules lielais Anatomu asociāciju un federāciju kongress ir pateicis, ka jāatgriežas atpakaļ pie cilvēku preparēšanas, jo cilvēks ir unikāls, asinsvads vienā pusē var iet šādi, bet otrā pusē viņš var mazliet mainīties vai nervs. Ja cilvēkam ir kādas sāpes vai problēmas, mums tas ir jāzina, tāpēc mums ir jāpreparē. Ja mums ir miruša cilvēka ķermenis, tad ne tikai preparēšanai, bet mēs varam paņemt kādu gabaliņu, paskatīties sīkāk, smalkāk uz receptoriem, dažādām molekulām, dažādiem vēl kaut kādiem faktoriem, kas mūs vēl varētu interesēt arī no zinātniskā aspekta,” saka Pīlmane.

Ceremonijā un pīšļu apbedīšanā piedalīsies četru lielāko Latvijas konfesiju mācītāji, Stradiņa universitātes vadība, studenti un docētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti