Rīta Panorāma

"Cilvēks, kas smejas" Nacionālajā teātrī

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Sprūdu

Intervija ar Zani Avotiņu

Ģimenes atbalsta tālrunis kļūst populārs iedzīvotāju vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ģimenes atbalsta tālruni visbiežāk iedzīvotāji izmanto, lai runātu par attiecībām ģimenē, skolā un citās situācijās, Latvijas Televīzijai pastāstīja krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” vadītāja Zane Avotiņa. Kopš 21.oktobra ģimeņu atbalstam Latvijā darbojas tālruņa līnija “Amigo ģimenes atbalsta tālrunis”, kur var saņemt emocionālo atbalstu un psihologa konsultācijas savstarpējo attiecību uzlabošanai un dažādu problēmsituāciju risināšanai ģimenē.

Tālruņa līnija izveidota, lai palīdzētu Latvijas iedzīvotājiem saņemt atbalstu ģimenes attiecību stiprināšanai, tā savu darbību uzsāka 21.oktobrī. Anonīmais atbalsta tālrunis latviešu un krievu valodās pieejams darba dienu vakaros no plkst.15 līdz 22, zvanot uz numuru 22 407 407.

Reizēm gadās, ka pat vissaskanīgākās ģimenes dzīvē gadu gaitā rodas domstarpības un sīki konflikti, kas atkārtojas, un reizēm pašu spēkiem rast risinājumu neizdodas. Šādos gadījumos ir svarīgi neuzkrāt aizvainojumu, bet gan par situāciju runāt un savlaicīgi meklēt risinājumu. Arī viena saruna var palīdzēt veiksmīgai nesaskaņu risināšanai un palīdzēt veiksmīgi atrisināt radušos situāciju.

Palīdzības tālruņa ietvaros biedrības “Skalbes” speciālisti nodrošina padomus dažādu ģimenes ikdienas problēmu un nesaskaņu risināšanai, kā arī sniedz psiholoģisko atbalstu ģimenēm krīzes situācijās, kura var veidoties gan partnera ilgstošas prombūtnes laikā, gan ģimenē ienākot bērniņam, gan iepriekš neparedzētās situācijās vai pārmaiņu laikā.

Sarežģījumi pāru savstarpējām attiecībām, komunikācijā ar bērniem un viņu uzvedības problēmās, kā arī attiecību veidošanu dažādu paaudžu starpā ir vieni no populārākajiem sarunu tematiem, norāda krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” vadītāja Zane Avotiņa, piebilstot, ka "ir būtiski apzināties cēloņus un risinājumus, pirms problēmas pāraug nopietnās krīzes situācijās, un ģimenē ir iespējams saglabāt veselīgas un veiksmīgas attiecības. Nonākt līdz vispiemērotākajam risinājumam pašu spēkiem ne vienmēr ir vienkārši, tāpēc aicinām izmantot iespēju un zvanīt, lai saņemtu psihologa konsultāciju un atbalstu ģimenes attiecību stiprināšanai.” 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti