Ērču aktivitāte pagaidām zema; Infektoloģijas centrs saņēmis vienu zvanu par piesūkušos ērci

Ērču aktivitāte Latvijā šogad pagaidām bijusi salīdzinoši zema – Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā ar piesūkušos ērci neviens pacients vēl nav vērsies.

Tiesa, pirms nedēļas slimnīcas vakcinācijas kabinetam kāds iedzīvotājs zvanījis, jautājot, ko darīt, jo viņam piesūkusies ērce. Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi norāda: ja drīzumā iestāsies siltāki laika apstākļi, no zemsedzes izlīdušās ērces var pieķerties cilvēkiem un dzīvniekiem. Tomēr īpaši aktīvas ērces kļūst, kad gaisa temperatūra arī naktī būs virs nulles.

Infektoloģijas centra virsārste Velga ĶūseLaura Dzērve
"Ja dienas patiešām paliks siltas - temperatūra virs nulles, tad, veicot pavasara darbus - grābjot, apgriežot zarus -, jābūt uzmanīgiem un pēc tam vajag pārskatīt, vai kaut kur pie ķermeņa nav piesūkusies ērce. Īpaši, ja mugurā bijis vieglāks apģērbs un ērcei bijis viegli atrast vietiņu, kur piesūkties, lai sāktu baroties. Vēl gribētu atgādināt cilvēkiem ieskatīties potēšanas pasēs, vai nav pienācis laiks  veikt revakcināciju, tad to vajadzētu izdarīt, lai tad, kad laika apstākļi būs stabili silti, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu ar ērces piesūkšanos,'' stāsta Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse.

Speciālisti atgādina, ka nepietiek tikai ar vakcinēšanos un svarīgi domāt arī par pareizu apģērbu, kas pasargātu no ērču kodumiem. Patlaban, ejot pa pļavām vai zāli, ļoti svarīgi nosegt potītes, lai ērces, kuras salīdzinoši vēsajos apstākļos atradīsies tuvu pie zemes, netiku klāt potīšu rajonam. Atrodoties pie dabas, jādomā par apģērbu kopumā, lai tas nebūtu pārāk brīvs, siksna būtu pievilkta un roku apvidus nostiprināts, tāpat svarīgi lietot kapuci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti